| salina a întrebat:

Sunt niste puricei albi si urati pe care ii tot vad pe pomii din gradina (mar, cires si visin). Cu ce sa stropesc pomii?

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu Decis, Regent...

| 44-mytel a răspuns:

Precizare: Nu sunt purici, sunt paduchii de frunze, care ataca frunzele si lastarii tineri. Combaterea acestora se face prin stropiri cu unul din urmatoarele insecticide: Calypso - 2ml/10litriapa; Decis-2-3ml/10 l apa; Fastac-1, 5 ml/10 l apa; Karate-3 ml/10 l apa si multe altele.

| csintalan a răspuns:

... decis la 8 litri apa pentr 80 m patrati...sau in caz de criza de buget, apa cu bicarbonat,...

| Cryss a răspuns:

Uite ce iti spune pe forumul acesta;) : http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t393778.html
E chiar prima intrebare si iti spune ce sa faci:D.

| doinisor a răspuns:

Cu decis o fiola la 10 litri de apa.