| OctavianDanielMaria a întrebat:

Ce cautau pomii in gradina Edenului?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai ce ai vrea sa fii fost un bordel păcătosule

| Vântulalb a răspuns:

Ce cauta cartile in biblioteca?

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns:

Dar ce ti se pare anormal în faptul că în grădina Eden erau pomi?

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ce argument e asta? laughing Asa iti veni ție? Asa gândești tu, si daca gândești asa, asa e. Nu?
Esti praf.

| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Scrie clar în Geneza 2:15, 16 ca omului i s-a dat o grădină sa "O CULTIVE" și "SĂ O ÎNGRIJEASCĂ".
"Din toți pomii poți să mănânci pe săturate".
De ce i-a spus Iehova Dumnezeu omului sa cultive sa îngrijească, sa mănânce pe săturate? Ca doar nu avea nevoie de mâncare, era nemuritor. după spusele tale.

Asta e doar un alt exemplu care arată cât de penibil si ridicol esti uneori, în încercarea de a demonstra ce? Stai jos 2.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Sigur. Nu merge ca spui tu. Asa e. Dacă spune danny1988 este sfânt. De neatins, bătut în cuie. Nu mai conteaza ca scrie negru pe alb acolo. Te-ai gândit tu ca oamenii nemuritori nu au nevoie sa mănânce. Si gata. Asa e. Nu mai contează că cel care ia creat, ia creat si cu necesitatea de a mânca, si le-a arătat si ajutat cum să-și procure hrană fizică. Dacă zici tu ca nu merge, nu merge. Punct.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Prostii ca vrei tu să le spui asa. Cat despre Sara, nu are a face cu subiectul discutat. Numa de, cum sa te scoți din rahat după ce ai dat cu mucii'n fasole? Schimbi subiectul. Hai, întinde-o. Am pierdut destul timp cu tine si inepțiile tale.

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns:

Erau acolo pentru a ii ispiti pe gagauta de adam si eva.nu e evident?