| ALEXICAmarketing a întrebat:

Un calorifer electric de 13 elemenți este rentabil sa mai fie reparat? Cred că are termostatul ars.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Merita dar consumul este cam mare, in conditiile preturilor actuale la energie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De unde sti tu sigur ca este termostatul? Ai masurat piesele sa vezi cauza? Poate fi si cablul de alimentare rupt sau intrerupt undeva, ce simptome are caloriferul daca il bagi in priză se aprinde ledul acela roșu? Incalzeste? Poate numai are ulei. Daca ai garantie la el reparatia este gratis, cauta i cartea tehnica ca acolo ai servisuri care repara modelul tau de calorifer.

| ALEXICAmarketing explică (pentru CristiDinBucuresti):

E sigur de la butoane că avea probleme.Eu mi am cump alt calorifer.Doream să știu dacă poate să îl repara alta persoana.L as vinde pe 15 lei.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Nu merita reparatia, mai bine pune l pe olx cu 15 lei sau chiar cu 50 lei il poti pune si cine il vrea pentru piese nu este mult 50 lei, dar sa i schimbe un servis piesele te costă daca caloriferul numai este in garantie, spor la vinzare.

| Brizbriz a răspuns:

Https://www.emag.ro/......priceasc/c
250lei... nu prea merita

| ALEXICAmarketing explică (pentru Brizbriz):

Eu mi-am luat unul cu 11 elemenți de la Altex cu 220 lei.Doresc sa trec iarna asta.Il folosesc pentru încălzit un dormitor.

| Brizbriz a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

Pai, asta e ideea, ca nu merita reparat, si nici macar nu stiu unde si cum ai putea sa il repari

in alta ordine de idei, eu prefer aeroterma, sunt 2 avantaje:
2. e mai ieftina
1. asta e avantaj major: pot sa o pun sa bata direct pe mine, in loc sa incalzesc toata camera, asa ca pot sa stau binemercic pe treapta 1, care e in general 800-1000W

Răspuns utilizator avertizat