Întrebare recomandată | Leocerba a întrebat:

Unde gasesc planta Aloe Vera?
Am intrebat la florarii, in piata si pe la prieteni.
Am vazut ca in alte zone se fac livrari, nu am gasit nimic in Timisoara.
Ma puteti ajuta, va rog?

18 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

...şi nu ai găsit nimic la florării, în piaţă şi pe la prieteni?

Îmi vine greu să cred. Este o plantă foarte răspândită şi accesibilă, după părerea mea.

Încearcă şi pe la expoziţii de flori, când vor fi, pe la vecini (este imposibil să nu găseşti măcar o băbuţă cu o astfel de plantă).

| Leocerba explică (pentru NOname):

Chiar nu am gasit.
Se pare ca si plantele isi au o moda a lor, daca au iesit din tendințe, kaput!
O sa merg la farmacie sa intreb, poate BiancaMaria1008 stie ea ce spune.
L.E. si daca stau sa ma gandesc, nici n-am vecine băbuţe. Poate de aia.

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Dap, posibil să ai dreptate şi chiar să existe o modă a plantelor. Dar oare chiar şi o bunătate de Aloe Vera să între în dezgraţia consumatorului? thinking

| Leocerba explică:

Am Aloe Vera.
Multumesc lume pentru ajutor.

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Pentru nimic, de data asta la propriu. laughing

| DenisIonut01 a răspuns:

Nu stiu daca mai are dar, pe galeria auchan sud am vazut la un stand de flori si aloe vera.

| Leocerba explică (pentru DenisIonut01):

Am fost. Ai vazut tu bine dar nu mai au sad

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Leocerba):

Nu stiu daca stii dar in zona dambovita unde se desparte tramvaiu 7 de 9 cum o iei spre capat pe partea stanga sunt niste magazine unde au si flori, poti incerca acolo daca nu ai incercat deja

| DenisIonut01 a răspuns:

Buna,daca mai ai nevoie de planta Aloe Vera, am trecut azi prin piata Iosefin si am vazut la o femeie de acol, parca 50 lei si era maricica

| Kenya a răspuns:

Mama si-a luat unaa dintr-o farmacie

Răspuns utilizator avertizat
| BiancaMaria1008 a răspuns:

Incearca pe la farmacii..suna ciudat,dar. bunica mea si-a luat planta Aloe Vera de la farmacie. Poate gasesti, daca nu, intereseaza-te pe google daca gasesti in orasul tau, cauta la mai multi prieteni, sigur gasesti tu pe undeva.

| Leocerba explică (pentru BiancaMaria1008):

O sa intreb, sa stii. Ma gandesc ca farmacistele au clienti pe care-i cunosc deja, incerc filiera asta.

| promobile320 a răspuns:

La florării nu ai cum să o găsești, pentru că este o plantă medicinală și nu decorativă. Eu îți recomand la un plafar, un magazin naturist sau o farmacie. Si sa nu cumva sa cumperi o planta prea ieftina, stii tu de ce, calitate proasta! Pe a mea am dat 185 de ron de la un plafar din Constanța.

| Leocerba explică (pentru Pariorul):

Am sunat la vreo 5 numere din lista aia, unii nu mai au contactele valabile, altii au epuizat lotul de plante sau nu livreaza decat in localitatea lor.
Mersi oricum pentru deranj happy