soothe
| soothe a întrebat:

Unde pot gasi sfaturi pentru schimbarea garniturii de la robinetul de la baie.

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Intai opresti apa. Apoi dai jos rozeta dupa ce desfaci surubelul care o tine de robinet(este sub un capacel albastu sau rosu, depinde daca este de apa rece sau calda), apoi cu o cheie fixa sau un mops(cheie franceza) desfaci corpul robinetului.In partea de jos a lui se afla garnitura infipta intr-un locas. O tragi cu putere si o inlocuiesti cu alta, presand puternic.Ai grija ca atunci cand incepi operatiunea robinetul la care lucrezi sa fie pe pozitia inchis. Apoi faci operatiunile invers desfacerii.Succesbig grin

3 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Si, nu uita, opreste apa intai, de la robinetele de sub chiuveta/ cada, unde schimbi big grin

| tim a răspuns:

Sub robinet e o piulita pe care o desfaci. apoi e simplu. iar dupa schimbarea garniturii, stangi piulita la loc.sau doua piulite, aceeasi poveste.

| florin_7920 a răspuns:

Eu zic saţi iei unu nou, dar sint bune si sfaturile pe care leai primit, numai bine.