| rotrezestete a întrebat:

Picura robinetul de la baie, cine stie cum se poate repara fara sa chemi instalator?

7 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Trebuie desfacut. S-ar putea sa fie de vina garnitura care s-a uzat si se poate inlocui.

| baru a răspuns:

Salut Simplu. cu o cheie franceza desfaci robinetul iar in spate se gaseste o garnitura. Garnitura respectiva se schimba si nu mai picura. Garnituri se gasesc. Este simplu. Pa Am uitat. O garnitura este de marimea la in nasture de palton. Poate nu ai vazut pana acum. Pa

| darrio2007 a răspuns:

Pana il repari inchide robinetul de jos de sub chiuveta si nu va mai curge.

| Petronela a răspuns:

Desfa-l si vezi ce are in el si de unde picura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu-i din cauza garnituri, se schimba robinetul.

| iulia23_3871 a răspuns:

Schimbi garnitura.