| anonim_4396 a întrebat:

Va rog mult, recomandati-mi un adeziv pentru lipire gresiei peste cea veche. Multumesc!

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Primus ExtraFlex, Ceresit CM17, Baumit FlexUni, Mapei Keraflex, Sika Ceram 255...

| TudorVali a răspuns:

Folositi adezivul Adeplast AF-N, dar conditia este ca gresia veche sa fie foarte bine prinsa. De regula gresia veche se buceardeaza mai intai.

| PavelAndrei78 a răspuns:

Pentru lipire gresie peste gresie folositi AF-N, este un adeziv foarte rezistent, recomandat pentru acest gen de lucrari, dar aveti grija ca placile vechi sa fie foarte bine prinse, verificati foarte bine inainte sa va apucati de lucrare

| Hoghiz_Dana_1944 a răspuns:

Nu as vrea sa scot gresia veche pentru ca mi se pare deranjul prea mare. Este posibil sa iasa o lucrare de calitate daca pastrez gresia veche?

| regis a răspuns (pentru Hoghiz_Dana_1944):

Da, cu adezivul adecvat, obligatoriu flexibil.