| Nicu3000 a întrebat:

Vă salut! Ce substanțe aș putea folosi pentru a face niște câini să nu mai intre într-o grădină? Ajută la ceva benzina, naftalina sau detergentul? Mulțumesc frumos!

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Unica solutie este sa pui gard acolo, nu sa folosesti substante chimice, ca-i poti omori si te terzesti ca te ia Politia ca ai omorat animalele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai bine îți repari gardul

| anonimg a răspuns:

Dacă sunt câinii vecinilor, vorbește cu vecinii să-i lege.
Dacă sunt maidanezi, sunt centre unde trebuie să stea închiși.
Dacă vecinii nu sunt cooperanți, le prinzi animalele de companie cu acele curse de picior, și îi duci la centrele de câini. Acolo vor fi sterilizați și hrăniți.

| gabicoo a răspuns:

Ia-ți o chestie din aia cu ultrasunete. Eu mi-am luat una de pe eMag și îi fugăresc atunci când latră noaptea sub balcoane. Este destul de eficientă.

| Nicu3000 explică (pentru gabicoo):

Chiar am vrut să iau de la dazer dar nu mai au pe stoc.

| StoicAnalysis a răspuns:

Afara de gard electric, habar nu am ce solutie sa-ti ofer laughing

| Lupică27 a răspuns:

Alea specificate de tine vor usca copacii/iarba si in locul ala nu stiu daca va mai creste ceva in special benzina.
Despre ce gradina vorbim? de gradina din curtea ta? daca da, fa un gard calumea si nu va mai intra nimeni.
Daca vorbim de gradina din fata blocului decizia de a face ceva in legatura cu asta e a tuturor ca nu e gradina ta personala e a blocului, trebuie discutat cu administratorul dar banuiesc ca tot asa, un gard mai inalt va rezolva problema.

| Nicu3000 explică (pentru Lupică27):

Nu le împrăștii pe pământ, le pun în păhărele de plastic îngropate parțial. Gardul nu știu cât o să coste, într-adevăr ar fi mai bun.

| Lupică27 a răspuns (pentru Nicu3000):

Si ce crezi ca se va intampla vor bea cainii din ele? tu vorbesti serios sau ma iei la misto? laughing)

| Nicu3000 explică (pentru Lupică27):

Mă gândeam că au mirosul foarte dezvoltat și nu vor suporta "atmosfera".

| Lupică27 a răspuns (pentru Nicu3000):

I-auzi, bun plan laughing