| alingam a întrebat:

Va salut! Va rog sa ma ajutati am o masina de spalat la care i s-a dus pompa de evacuare a apei... Am comandat alta pompa dar nu m-am uitat la specificatii si nu am vazut ca pompa pe care o avea masina era de 25W si cea pe care am comandat-o are 40W. Problema este ca nu pleaca nici aceasta pompa pe care am comandat-o... Oare sa fie problema ca este mai mare si de aceea sa nu plece? Sau ce ar putea avea? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Sigur pompa era defecta? Daca nu pleaca trebuie verificat triacul care comanda pompa si partea de comanda.
Cel mai mic triac duce o pompa de 200W, asa ca nu-ti face griji in privinta puterii.

1 răspuns:
| DrXD a răspuns:

Posibil sa nu vina la pompa acei W din calculatorul masinii. Poti masura cu un aparat de masura sa te asiguri. Daca tot nu merge cumpara o pompa cu aceeasi W ca cea veche.
Seara faina!