| florin1pavel2 a întrebat:

Vreau sa construiesc un gard de beton de 56 m lungime, cu Adancime de 25 cm la suprafata si 25 cm in pamant, Latimea centurii de beton este de 20 cm. Cat beton este necesar?

Răspuns Câştigător
| dalea a răspuns:

Calculul este simplu :56ori0, 50ori0, 20 egal volumul total in metri cubi.

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

6 metri cubi de beton adus cu CIFA. Sau o masina de balast si vreo 40 de saci de ciment. Eu as pune si 4 fire de fier beton in partea de sus (nu foarte groase, dar prinse cu etriere).

leonardk
| leonardk a răspuns:

5-6 metri cubi

| csintalan a răspuns:

Deci, la un metru cub 5 saci de ciment,, teorie,,
Practic pentru a economisi in perioada de criza,, ciment,, pune bucati de beton spart sau piatra daca ai.
Atentie! trebuie sa bagi si fier beton sau plasa sudata pentru a nu crapa, rupe.
Suport de sustinere la fiecare 5 metri in pamant din beton pentru a nu se deplasa intr-o parte sau alta in timp.
Eu tocmai am terminat un asemenea gard de 54 de metri cu datele de 30 nivel pamant si suprafata cintura 25 cu inaltime la nivel,, care poate varia in functie de denivelare sol,, am folosit un palet de ciment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut numele meu este florin si ma ocup cu confectionarea gardurilor din beton care include placi din beton si stalpi care intra in pamant 50 cm ca 2m lungine dar si latime pretul este 150ron ml montat de mine si transportat pentru mai multe detalii 0720837040

| mi4ai a răspuns:

56 metri cubi