| 120996 a întrebat:

Vreau sa imi schimb culoarea din camera mea. Eu vreau sa o fac rosie dar am auzit ca culoarea rosie ii obositoare pentru ochii. Este adevarat? Ce pareri aveti?

Răspuns Câştigător
| Despyyy a răspuns:

Rosul da stare de neliniste, din cate stiu eu, ti-as recomanda un crem sau roz, mie imi place foarte mult nuanta de mov deschis sau de bleu. Nu iti recomand rosu, dar e alegerea ta. :*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rosul da stare de agitatie. Te va tine treaz/a si nu te vei odihni. Cauta o culoare mai calma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum vad in celalat comentariu culoarea mobilei. Cu rosu nici nu se asorteaza. Mai bine galben(portocaliu) cu vernil.

| BlueViP a răspuns:

Daca vrei neaparat rpsu te-as sfatui sa vopsesti camera in 2 culori. Rosu si un crem, roz galben sau alb. Peretii pe care privesti cel mai putin fa-i rosii.