| steladumitru a întrebat:

Vreau si eu o paprere, un sfat... vreau sa-mi zugravesc drmitorul, am mobila alba cu argintiu, si ma gandesc sa zugravesc un mov-lila... dar nu stiu ce sa fac... voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| JustMeFlory a răspuns:

Ar fii o culoare potrivita.Eu zic ca ar mai merge si un crem, sau un roz piersica.Eu am lila camera si e o culoare placutahappy

8 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Incearca alb cu lilawinking.2 pereti albi si 2 pereti lila.

| Casiana a răspuns:

Buna Stela! Uite intra aici, http://www.praktiker.ro/......index.html si coloreaza cum vrei tu aceasta camera, poate te ajuta sa iti dai seama daca este bine sau nu sa faci acea culoare! O zi buna!

| marie a răspuns:

Eu ma gandesc la un glben pal...usor...poti face si un perete ocru, unde va fi fereastra, armonizeaza, mai ales ca din cate zici u pare o camera cu gusturi vechi...superb,dupa parerea mea...eu mi-as face daca as avea mobila alba, niste pereti un roz pal spre rosu pal, si trandafiri rosii ca designul peretilor, este fantastic si cu parchet maro inchis:X

| happy.....withoutyou a răspuns:

Sa stii ca merg toate nuantele totusi itui recomand
1.bej viu
2.bleu-marin
3.roz de nuanta zambilelor

| november4gina a răspuns:

Depinde si ce altceva mai ai in camera. Dinproprie experienta iti spun ca tonul il dau perdelele si covorul. Daca le ai deja, incearca sa le asortezi pe ele cu culoarea peretilor si a tavanului.

| steladumitru explică:

Ms casiana... da... m-am hotarat... o sa fac mov-lila...nu este o camera cu gusturi vechi... din contra k este ft moderna, anul trecut m-am casatorit si m-am mutat in aceasta camera cu mobila noua...moderna si este zugravit cu un galben-pal, si m-am gandit sa-i dau un aer mai indraznet.mersi mult pentru sfaturile voastre

| steladumitru explică:

Locuiesc de un an in aceasta camera...si este galben pal... dar m-am cam saturat de culoarea asta...mss tuturor pentru sfaturi.va pupic:*

| steladumitru explică:

Le schimb... vreau sa-mi iau perdele albe deoarece acum le am crem.si covorasul la fel. o sa le schim.mersi pentru sfat:*