| Bilii a întrebat:

Ziceti-mi si mie un fruct copac pom care decat sa ii iau samanta si sa o plantez, o ud in fiecare zi si sa creasca. Ceva simplu

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cireș

| sierra1 a răspuns:

"un fruct copac pom care DECAT SA ii iau samanta si sa o plantez"

decât să..., atunci ce?

| mihai69 a răspuns:

Nuc.

| dullcat a răspuns:

Buna. Poti planta un mar. Iar decat se foloseste doar in context cu negatie. Exemplu: Vreau sa plantez un arbore fructifer, dar nu vreau sa-l ud decat la cateva zile, nu in fiecare zi.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Un gutui love struck
Cireș nu recomand, ți le mănâncă păsările imediat laughing

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Vișin, alun iar daca vrei alte fructe cumpără puieți de la magazinele de profil. Îți recomand parul Williams. Nu știu dacă am scris soiul corect.

| NumănumescBrBr a răspuns:

Parul, mi se pare o alegere excelentă!

| Andreea99911818181 a răspuns:

Nu cred ca ai sanse sa ti creasca un copac dintr o samanta laughing Astea sunt de pe povesti. Ori daca ai noroc, s-ar putea sa ai un cires frumos la tine in curte in urmatorii 10 ani

| Catrice a răspuns (pentru Andreea99911818181):

Am.un mar, un cireș și 2 corcoduși crescuți din niște semințe aruncate random acum ani buni laughing

| Andreea99911818181 a răspuns (pentru Catrice):

Buuuun laughing nu ma gandeam

| SchmidtHarald a răspuns:

Nu esti prea exact esti cam confuz in fine poti planta mar