| Necunoscutu92 a întrebat:

Tot aud ca in Romania se taie lemne foarte multe.
Eu as zice in felul următor, sa se păstreze pădurile la fel.
Sa bage o lege in care daca tai un copac sa plantez 4 in locul copacului mare, ce ziceți de ideea mea?

8 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna dimineata, draga! happy Da, e o idee buna. Sa ai o zi frumoasa! kiss

| RAY a răspuns:

Si pana cresc aia 4 ce facem, eu as o lege sa nu se taie nimic si sa taie de la ei din tara, dar ei nu sunt fraieri sa o faca, o sa se ajunga ca doar Austria sa mai aiba paduri restul o sa aiba amintiri

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici acum legea nu iti oermite sa tai ce iti trece prin cap, dar asta nu inseamna ca se si respecta. Problema in Romania nu e faptul ca nu sunt legi, ci ca nu se aplica legile

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Buna ziua,

Tot aud ca in Romania se taie lemne foarte multe.

Eu as zice in felul următor, sa se păstreze pădurile la fel.

Sa bage o lege in care daca tai un copac sa plantez 4 in locul copacului mare, ce ziceți de ideea mea?

BAI INTELIGENTULE CE LEGE SA SE FACA, NU VEZI CA II DOARE IN **** PE TOTI SI ORI CUM SUNTEM SCLAVI LA NOI ACASA.

| sweetys a răspuns:

Traiesti in Romania?
La mine noaptea se aud drujbele cum isi fac de cap prin padure. Am fost la munte vara trecuta, ce stiam eu acum 5 ani ca fiind o padure, acum era doar un deal chel, am inceput sa plang. Astia isi vand si sufletul daca scot bani. In alte tari sunt amenzi uriase sunt arii de mii de km protejati, iar ai nostri vand paduri fiindca scot bani.
O idee buna este sa nu se mai intre deloc in paduri urmatorii 20 de ani si sa se planteze tot ce s-a taiat.

| Doja a răspuns:

In Suedia prin secolul 16 era o lege foarte simpla: daca taiai un copac fara pecetea regelui, 10 bice. Daca taiai 2 copaci, 20 de bice. Daca taiai 3, streang.

Rezultatul: acum ei traiesc intr-o padure.

| EmYyYEmilian a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, eu la iarna rup soba cu lemne

| RAY a răspuns (pentru EmYyYEmilian):

Aia e nimic cu comparatie cu se taie