| irinaursu a întrebat:

Am o fetita de 8 ani ce a fost diagnosticată la naştere cu Sindrom Plurimalformativ, Sindrom Floppy, retard psihomotor sever cu nedezvoltarea limbajului, incontinenţă sfincteriană, palatoschizis. A fost supusă mai multor intervenţii chirurgicale fiind necesară o altă intervenţie chirurgicală pentru îmbunătăţirea stării de sănătate. Situaţia materială a familiei este precară in momentul de fata si mai sunt necesari 2800 lei pana pe data de 10 septembrie 2011 cand e programata o noua interventie. Ajutorul vostru ar conta in a face posibila interventia, timpul fiind foarte scurt. Contul in care se pot vira banii este deschis la BRD: RO29BRDE340SV40782203400. Va multumesc foarte mult.

Răspuns Câştigător
| DeutzZa96 a răspuns:

Buna sunt madalina(13) ani m-a impresionat cazul tau dar voi incerca pe 5 sa iti trim bani funda?

112 răspunsuri:
| mihaitacelmare a răspuns:

Ohhh ce najpa. sper sa se faca bine.

| anonym_4492 a răspuns:

Impusco in cap

| SuNShiNe1947 a răspuns:

Daca e adevarat chiar imi pare rau... dar totusi. sindrom floppystraight face daca e adeevarat poate.

| craniw a răspuns:

In primul rand ii compatimesc pe parinti, in al doilea, ma gandesc la chinul ce-l va indura copilul, in al treilea, intrebarea : se va face bine, se va recupera? - Nu cred

| xDemi a răspuns:

Sa`mi spui si mie cand gasesti pe Wiki "Sindromul Floppy", sa`mi dai si niste dovezi si te voi ajuta. O zi buna. happy

| factorulics a răspuns:

Imi pare rau pentru fetita dumneavoastra. Nu va putem ajuta si in alt fel? (haine, jucarii...) Daca doriti contactati-ma la id: factorul_ics.

| CompletMadGamerRacer a răspuns:

Bah prostilor ce fa adunati aicea sa radeti de altii? lasati copilul in pace e bolnav! in loc sa trimiteti bani voi va cacati pe voi idiotzy draq. iti trimit 200000000000000000000000000000000000Euro
L0L
$$$$ vam lasat ha HA ha!

| dianamaria1997 a răspuns:

Asta nu inseamna sa minti nu mai catalogati gresit oamenii pe care nu-i cunoasteti. voi credeti ca mint dar poate ei nu mai stiu ce sa faca cu acel copil

| diamond12 a răspuns:

Am 12 ani sunt din arad si pot ajuta o fetita de 8 ani cu sindromul Plurimalformativ ca n-am auzit de acest sindrom! eu voi dona 1500 lei

| Your5angel a răspuns (pentru diamond12):

Da haide fetito... nu te fa de rîs

| Iuliiiiiiiii a răspuns (pentru diamond12):

Un raspuns deadreptul adevarat felicitari diamond12

| Andreea_Denisa_1976 a răspuns:

Eu nu pot sa te ajut daca nu-mi dai dovada.

| Andreea_3270 a răspuns:

Ba! Nu te cred! Ia sa dai tu pe link-ul :http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=13709! Este un caz aproape identic! SA TE MAI CRED?

| Si_Rania_Catană_Loredana_1982 a răspuns (pentru Andreea_3270):

laughing tare! ai prins-o cu mata-n sac! 100% este luat de acolo si doar niste date sunt schimbatelaughing

| Croitor_Mihaela_1996 a răspuns:

Ne rugam pentru voi in continuare

| cristianfitze a răspuns:

Pacat ca nu toata lumea se gandeste la cazuuri umanitare ci la cazuri gen bianca sau crudu.haideti oameni buni sa dam macar cate un leu si unul cate uul vom putea ajuta aceste cazuri.haideti sa readucem zambetul pe buze din nou copiilor

| HamsTerita a răspuns:

Sărmana fată... sper că s-a făcut bine.Eu una o cred, pentru că dacă gândim:care ar fi riscul mai mare:să donăm pentru nimic, bre' sunt banii noştri, nu pierdem noi pentru. că am vrut să ajutăm, nu pierdem nimic... Dumnezeu i-ar vedea pe mincinoşi şi pe noi; care am vrea să ajutăm;
Sau dacă ne gândim aşa:dacă, femeia asta, adică... fetiţa ei chiar are nevoie de ajutor, şi noi riscăm să ne batem joc şi să nu credem ceva de-a dreptuladevărat şi strigător la cer? Atunci cine are mai mult de pierdut? Şi nue vorba de pierdut; e vorba de durerea bietei mame straight face
Mă rog...am răspuns cam târziu... sper că fetiţa ta a fost salvată happy

| Anndrey1234 a răspuns (pentru HamsTerita):

In tara asta nici cu dovezi nu mai cred nimic! Au dreptate francezii si itealienii despre noi...Cat despre dumnezeu? Am aratat preotilor si profesorilor de religie prin o gramada de argumente prin care neg existenta lui dumnezeu(cel despre care se invata...ca undeva exista o forta care ne ajuta!)