| irinaursu a întrebat:

Am o fetita de 8 ani ce a fost diagnosticată la naştere cu Sindrom Plurimalformativ, Sindrom Floppy, retard psihomotor sever cu nedezvoltarea limbajului, incontinenţă sfincteriană, palatoschizis. A fost supusă mai multor intervenţii chirurgicale fiind necesară o altă intervenţie chirurgicală pentru îmbunătăţirea stării de sănătate. Situaţia materială a familiei este precară in momentul de fata si mai sunt necesari 2800 lei pana pe data de 10 septembrie 2011 cand e programata o noua interventie. Ajutorul vostru ar conta in a face posibila interventia, timpul fiind foarte scurt. Contul in care se pot vira banii este deschis la BRD: RO29BRDE340SV40782203400. Va multumesc foarte mult.

Răspuns Câştigător
| DeutzZa96 a răspuns:

Buna sunt madalina(13) ani m-a impresionat cazul tau dar voi incerca pe 5 sa iti trim bani funda?

112 răspunsuri:
| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

5 boli de care nu am auzit: e grav, nu? Sper ca s-a facut bine fetita.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, imi pare foarte rau pentru ce are fetita dumneavoastra, stiu foarte bine ce este necazul si durerea. Mereu am sa o pomenesc si pe ea in rugaciunea mea speciala pentru toti bolnavii lumii. Ma voiu ruga pentru ea, ca Medicul Suprem Dumnmezeu sa aiba mila de ea si sa o vindece. Doamne, ai mila de aceasta familie greu incercata prin chinurile si suferintele fetitei lor, da-le acestor oameni multa forta si curaj, sa aiba increderea imensa in Tine. Da-le ocazia sa poata ajunge acolo unde se poate vindeca fetita. Fii mereu cu ei si binecuvanteaza-i, Amin. Multa sanatate ii doresc! Imi pare foarte rau ca nu pot face mai mult.

| shhhs a răspuns:

Nici nu imi vine sa cred cum poti face precizari despre o ferita de 8 ani care e bolnava doar in scopuri proprii! Trebuie sa fii inuman sa faci asa ceva!

Răspuns utilizator avertizat
| ItachiUchiha a răspuns:

Imi pare rau pentru ea.

| Mădălllinna a răspuns:

Multa sanatate!

| Dan10079 a răspuns:

Deci din astea vad peste tot ca nu stiu cine a fost diagnosticat cu nu stiu ce si nu mai stii ce sa crezi [unii chiar se prefac].

| MYK3 a răspuns:

Si daca minti ca sa te imbogatesti?

| KeshaTikTok a răspuns:

Prostilor, sindlomul Floppy exista. Mari destepti ce sunteti, va dati mari ca stiti, nici nu ati citit si va dati drumul la limbarnita.

| summergirl25 a răspuns:

Imi pare rau, am raspuns prea tarziu, dar sper ca s-a facut bine

| andrei213 a răspuns:

Cine stie ce tigani si ce hoti mai sunt si astia.

| Antonya15 a răspuns (pentru andrei213):

Sa iti fie rusine! Oamenii au nevoie de ajutor si tu ii faci tigani si hoti!

| andrei213 a răspuns (pentru Antonya15):

Hai mai du-te d...u si tu de cretina

| kbej a răspuns:

Saraca fata sad! Imi pare rau de ea!

| kbej a răspuns:

Nu dati bani ma! Minte vrea sa faca rost de bani!

Răspuns utilizator avertizat
| werewolfbruno a răspuns:

Nu dati bani fraierilor poate minte prostilor!

| werewolfbruno a răspuns:

Irinaursu de unde stiu eu ca nu minti?

| werewolfbruno a răspuns:

Bai irinaursu cand mai minti nu mai pune atatea sindromuri ca e evident ca este inselatorie

| Zizzou a răspuns:

Georgiana cea mai mare dreptate.Ba retarzilor va arde de ras? daca ati avea un copilas care are nevoie? Ceati face? Ati sta langa el si ati rade pana moare cu voi de fata netotilor?

| SKa a răspuns:

La aceste cauze nobile poti da tzepe frate )))
minti ceva si sa tri mita bani pe nr tau de tel (Euro)

| xxxSecretDiscretxxx a răspuns:

Ce trist.

Răspuns utilizator avertizat
| MaGicElEmEnt a răspuns:

8septembrie vom muri

| valyNo1 a răspuns:

Da si mie funde dau 10 mil

| Kazimir a răspuns (pentru valyNo1):

Ce frummy esti. Vreau sa the foot :X

| ioiomama a răspuns:

Eu nu-i invinuiesc paia care au donat ca dumnezeu vede tot si daca irinaruzu minte domnezeu a vazut-o si pe noi nea vazut ca suntem buni la inima si ne rasplateste

| NoNameSiPunct a răspuns:

Daca as fi vzt mai devreme as fi trimis bani...

| Sheili a răspuns:

Eu am raspuns ultima, dar s-a facut bine fetita? sper ca da viata e mai presus decit banii!

| 8SlimShady a răspuns:

Imi pare rau, nu pot face nimic pentru tine, imi pare rau daca asta chiar se intampla. Pot si eu sa postez si sa zic "mama va muri in 5 zile daca nu imi transferati cate $100". Imi pare rau pentru tine daca este chiar adevarat ceea ce ai spus mai sus, daca nu... esti un om de nimic.

| AdamJensen a răspuns:

Huuuuuuuuuuaaaaaaaaaaa!

| Araia a răspuns:

Daca va las contul meu si inventez niste probleme, imi donati si mie niste bani, asa aiurea, macar de tigari laughing

| marelemik a răspuns:

Frate la cate boli are mai traieste.nu zic ca nu cred dar ai cam exagerat cu atatea sindromuri.2 sindromuri, retard psihomotor SEVER si restul... cred ca ai pus de la tine pentru ca dc ar avea toate astea nu ar ma fi prins varsta de 8 ani.ar fi fost nevoie de cele 2 sindromuri timp de 3 ani si ar fi fost moarta