| Dan a întrebat:

Ati donat un 1 Euro pentru romanii din regiunile unde au fost afectati de inundatii (Moldova)? Rog pe aceasta cale ca TPU.ro sa deschida un cont bancar pentru a face donatii, sa venim in sprijinul romanilor din zona Moldovei (Iasi, Bacau, Peatra Neamt, Suceava). Va multumesc.

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Initiativa ta este buna, vom vedea daca si de pe site-ul nostru, se vor putea sprijini familiile sinistratilor.
Daca Administratia TPU nu va putea sa organizeze o asemenea colecta, atunci este necesar sa accesezi site-ul Crucii Rosii, care mereu a fost activa si a dat o mana de ajutor celor in nevoie.
Suntem cu sufletul alaturi de cei sinistrati si sa ne rugam Bunului Dumnezeu ca, sa le aduca odihna vesnica celor ce si-au pierdut viata in imprejurarile triste cauzate de inundatii, iar pentru familiile indoliate, condoleante si Dumnezeu sa-i intareasca, pentru a putea sa-i cinsteasca si sa-i pomeneasca pe cei care au ajuns la ceruri.

85 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. jandarmii dadeau la sapa de zor si victimele inundatiilor faceau promenade in bermude vorbind la telefon sau serveau bericica si mititei toata ziua si se uitau la ei cum muncesc de zor. s-au invatat sa faca asa.crede-ma,am facut mult voluntariat, mi-a placut si imi place sa ajut, insa nu suport nesimtirea in schimbul omeniei.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt din moldova.casa a fost luata de ape, la fel si parintii.am ramas eu si sora mea cea mica.stau la o ruda din Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| infernome a răspuns:

Ie criza n-avem bani nici sa trecem strada

| manu123 a răspuns:

O fi tara de rahat dar sa nu uitam cine face e tara daca noi nu facem ce trebuie cine o va face

| secret555 a răspuns:

Nu am donat

| VIPER a răspuns:

Am donat o ***

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le dati nimic. Si pe mine ma ploua in cap si n-am bani sa imi fac tavanul. Si daca imi cade in cap, cui ii pasa? Luati-va doua paini de euro ala. Lasati moldovenii cu treaba lor, sa se duca in Rusia, "nu-i ashe wuei waiete wue?" Au baut toata viata lor si acum au nevoie de ajutor, plus ca spurca limba romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Sergiu_2865 a răspuns:

Hai sa donam! Dam nevoiasilor 1 euro si 4 lei nesimtitilor de la banci pentru a efectua tranzactia. E o initiativa buna, dar sa fim seriosi, cat la % din banii primti o sa ajunga acolo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebaree man...nu monolog. Daca iti faci casa te uiti si ce efecte poate avea locul unde ai ales sa cumperi.Nesimtitii din guvern ar trebui sa ia o masura si sa nu ii mai idoape pe cei cu 2 clase care acum's primari deputati...Bineinteles inundatii is si in capitala care cica ne reprezinta. Vom ajunge sa fim codusi de rromi. Apropo nu mai e mult pana atunci.As aduna o gramada de oameni si as merge sa protestez in fata parlamentului sa nu le mai dea 100 de mii de euro oamenilor care stau.

| yubireeterna a răspuns:

Lume eu daca am bani pe si vad un cersetor pe strada i dau si 10 lei ma pis pe iei.sunt 10 lei si voi faceti gura pentru 4? cum vreti sa va dea si voua dumnezeu daca voi nu inpartit la randu vostru.sunt oameni care chiar au nevoie.eu sincer am 17 ani sunt fata si de cand ma stiu am daruit de aia la ani pe care i am am tot cemi doresc si mereu bani in buzunar. app luatio altfel puneti-va voi in locu oamenilor astaora sa vedem va convine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord toti merita o viata pentru a profita de ea nu sa o distruga fara sa vrea, apropo astia care puneti la raspunsuri stupid sunteti chiar atat de nesimtiti? puneti-va si voi in situatia lor si apoi votati si ei daca ar fi in situatia voastra cum v-ati simti, la fel ca ei fara pic de putere in voi, asa ca ciocu mik si nu votati unde nu trebuie. iulia

| Yoral a răspuns:

Dau **** la moldoveni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nunununununununu

| Onutzyk a răspuns:

Senzationalll big hug
Bv =d>

| Simonikk a răspuns:

NU dar as vrea mai incolo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nici 50 de bani pe criza asta!

| KiryuZero a răspuns:

Nu si nici ca o sa donez vreoadat adc care e problema noastra daca ei nu au bani ce sa le facem? ps nici macar cel mai valoros lucru d pe pamant nu mar face sa donez pentru amaratii aia pps ideia ta e dezgustator de oribila

| matoneneala a răspuns:

Frumoss gest

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce dragut:X:*

| Tokha a răspuns:

Nu, sa se descurce singuri.Pentru cei care imi dau stupid le multumesc pentru ca vand stupid-uri.

| urgentr a răspuns:

Da

Răspuns utilizator avertizat
| Vlady_6891 a răspuns:

Ar fi bin dar nu am bani pentru mine adica am dar nu ma lasa parinti

| georgiana_7908 a răspuns:

Eu sunt din moldova si nu au fost inundatii in 2005 a fost una

Răspuns utilizator avertizat
| MarisAlin a răspuns:

Da eu as dona pentru ei