| cami89 a întrebat:

Buna seara.Stiu ca multi ma vor acuza ca cersesc, ca aici este un site de intrebari nu de milogit, dar cand ai un copil cu probleme de sanatate si vezi ca nu ai posibilitati nimic nu este jignitor.Ai face orice sa vezi ca e fericit si sanatos.Am o fetita de 1 an si jumatate careia i s-au descoperit unele probleme de nutritie, mai concret nu asimileaza alimentele si de aceea nu a mai luat in greutate de jumatate de an, are 10 kg acum de la 10, 5 cat avea la 1 an.acum urmeaza tratament cu calciu, fier si unele enzime.Problema noastra e ca in timpul tratamentului(2 luni)si dupa inca 2 luni trebui s-o cantaresc saptamanal sa vedem progresul si raspunsul la tratament, iar noi nu ne permitem sa luam un cantar de bebelusi. Daca are cineva un cantar si nu ii e de folos va multumim din suflet. orice e binevenit, hainute jucari.

90 răspunsuri:
| vinevine a răspuns:

Imi pare rau

| cami89 explică:

Va multumesc din suflet la toti! va anunt ca am facut rost de cantar.O fata din Bucuresti cu suflet mare ni l-a cumparat si ni l-a trimis.Multumim Camelia. Daca cineva vrea sa ajute micuta mea o poate face cu orice lucrusor pentru ea hainute pampers alimente. sper sa reusim sa facem si noi un bradut pentru ea.inca odata va multumesc tuturor pentru gandurile bune.A si inca ceva de 2 saptamani de cand urmeaza tratamentul a luat 100gr in greutate, speram sa continuam tot asa.

| Maddiex3 a răspuns (pentru cami89):

In ce oras locuiti?sad

| cami89 explică (pentru Maddiex3):

In Bals jud OLT

| Annayra2001 a răspuns (pentru cami89):

Ma bucur! Saracutza de ea nu merita chinuita asa!

| cami89 explică:

Sunt din Olt! cum ma vei ajuta? Adica sper sa nu fie vreo gluma proasta, ca asa cum vezi am primit si multe comentarii rautacioase. sper din suflet sa fie adevarat ca vrei sa ne ajuti

| crystina225 a răspuns:

O sa intreb o prietene daca are sa va dea haine si jucari ca are o sora a si dumneavoastra nu cersiti doar ne cereti ajutorulhappy

| MikwtzaBest a răspuns:

Imi pare ft rau pentru. fetita...Si voi ceilalti care aduc comentarii uracioase..ar trebui sa stiti k doamna aceasta care are o fetita ft bolnava si care v-a cerut un ajutor, voi comentati aiurea..Aceasta domna a postat pentru cei care au inima buna, daca nu aveti si nu va interesesaza de un biet copil de 1 an si jumatate..numai scrieti nimic.Pentru k aceasta doamna nu are nevoie sa va vada EXPERIMENTELE ESUATE..aceasta doamna are nevoie de o donatie mica..Hahalelor!

| 11111118888888855555500000099999999777775555544444 a răspuns:

Saracuta! sper ca se va face bine :* happy

| SeNsibilu a răspuns:

POvestea asta e foarte trista.Dar totusi Cei cu inima mare sa vada ce poate dona.

| mady666 a răspuns:

In ce oras stati?

| cami89 explică (pentru mady666):

Balș jud Olt

| crisacrisutza a răspuns:

Cum se simte fetita

| Eduard_Ionicel_1975 a răspuns:

Saracuta fetita, din pacate nu am un cantar de bebelusi dar vas trimite hainute si jucari mereu.

| DianaGabriela a răspuns:

Va dau o idee. De exemplu aveti slujba si nu mai aveti timp de uitat la televizor decat sa stea bibelou. Sau alte lucruri de prin casa care sunt prafuite sau chiar si monitorul de la pc
orice. Sper ca v-am fost de ajutor. Multa sanatate!

| boss339 a răspuns:

As putea sa va ajut dar nu am un numar de telefon.il dau pe al meu, e:0733326059 sunati numai intre orele14.00-16.00

| xOctavian a răspuns:

As sa ce pot --da scum un an am donat
... Si o vad in curand sanatoasa foc nea mintitvte cred90%... happy iti doresc tot cei Mai BN!

| Hbrnm a răspuns:

Există o Casă de Asigurări de Sănătate şi există aleşi locali şi parlamentari care au grijă (sic!) de minunata noastră societate. Ar (fi trebuit) să apelaţi la ei.

Sau la biserici din moment ce sunt mai importante decât şcolile şi primesc fonduri mai multe decât spitalele...

| Boss_Malik_1989 a răspuns:

Multa sanatate pentru. fetita.