| Alexutzacreolina a întrebat:

Ma numesc Radu Adriana, si as vrea sa va vorbesc si eu despre parintii mei care sunt bolnavi de hepatita C, imi pare foarte rau ca nu am posibilitatea sa-i ajut, mai am 8 frati, ei merg la scoala dar parintii mei nu au posibilitatea sa le ofere tot ce are nevoie un copil. Eu sunt maritata, in curand o sa imi vina si un copil pe lume si nu am posibilitatea sa-i ajut, parintii mei locuiesc in doua camarute facute din pamant si nu stiu cat va mai rezista acele camarute, nu au posibilitatea nici macar sa incalzeasca ambele camere deoarece nu au suficiente lemne, si sunt nevoiti sa doarma 10 persoane intr-o camera. Parintii mei sunt bolnavi de hepatita si nu au luat niciodata medicamente si nici nu au tinut un anume regim alimentar necesar pentru boala lor, tata sufera de aceasta boala din anul 2003. Tata munceste cu ziua, la oamenii din sat, tot ce isi doresc parintii mei este sa le mai faca o camaruta la copii si sa aibe hainute si mancare pentru copii. Va rog din suflet sa ma ajutati sa pot sa ma revansez fata de ei, vreau sa le multumesc pentru tot ce au facut pentru noi, asa cum am fost saraci ne-a oferit toata dragostea lor si nici nu mai zic ca atunci cand nu aveam ce sa mancam faceau tot posibilul sa faca rost de o paine dar sa nu ne lase sa dormim nemancati, parintii mei nici macar nu stiu ca v-am trimes acest mesaj, ar fii o surpriza pentru ei. Parintii nostri ne-au trimes la scoala si ne-au dat o educatie frumoasa. Tot venitul al familiei este de 1040 lei. Spuneti dvs cum poate o familie formata din 10 personae sa traisca cu acesti bani? Imi doresc sa fie ajutati cu medicamente deoarece sunt grav bolnavi si au tot dreptul sa traiasca deoarece s-au sacrificat destul pentru noi, ar merita si ei o viata mai buna si mai linistita, daca vreti sa ajutati aceasta familie puteti sa-i ajutati cu ce doriti.Va rog din suflet, luati in considerare si acest caz. Stiu ca sunt oameni cu suflet bun. Familia mea locuieste in Comuna Sabareni, judetul Giurgiu, strada Salcamilor, nr.20. Numarul de telefon este 0760620686! Familia are si un cont deschis : Cont EUR RO54BTRLEURCRT0299061201 si Cont RON RO07BTRLRONCRT0299061201. Va multumesc din suflet, Dumnezeu sa va dea multa sanatate!

23 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Multa sanatate.

| Sanzi2002 a răspuns:

La fel

| ralluralluka765 a răspuns:

Multa sănătate. Sper sa se facă bine

| Androraul a răspuns:

Chiar imi pare rau dar sotul/prietenul/iubitul nu poate sa ii ajute cu ceva sa aduca lemne sa ajute pe acolonu stiu nu ma bag prea mult dar va urez mulda sanatate si dumnezeu sa ii ajute pe cei mici si pe parinti si daca as fi mai mare de 12 ani chiar vasi ajuta pentru ca este un caz nu chiar placut dvs sunteti o persoana char buna la suflet ca vreti sa va ajutati parinti dupa ce tea crescut.(good luck)

| Giant123456 a răspuns:

Mersi, la fel şi ție happy

| beretu a răspuns:

Pentru Hepatita C iti recomand sa le cumperi ceai de rostopasca de la firma Fares si seminte de armurariu de la firma Dacia plant. in total mai mult de 15 lei nu costa, amandoua. Semintele de armurariu le macini in rasnita de cafea. In fiecare zi timp de 20 de zile se ia o lingurita dimineata si una seara, sublingular adica se pune sub limba.Se sta cu pulberea rasnita 15 minute se mai dizolva din aceea pulbere ce ramane dupa 15 minute se bea cu un pahar mare de apa. 15 lei pe luna nu mi se pare o suma exorbitanta nici cat un pachet de tigari nu sunt aceste doua- Ceai de Rostopasca si Seminte de Armurariu, Sanatate multa si fuga la farmaciile naturiste sa le cumperi, plafar, sau si online le poti cumpara de pe net.

| Gabriel_Perianu_1966 a răspuns:

Regim si mult aloe vera gel. si propolis mult timp face super bine nu este imposibil de tratat si atentie la trasnfuzi de sange

| Anoaica_Romeo_1968 a răspuns:

Cum naiba atatia copii... daca esti asa bolnav in 2 camarute si muncesti cu ziua cum poti sta numai de facut sex... mi se pare lipsa de educatie. sa faci sex printre multimea de copii

| KodrutZ a răspuns:

"Spuneti dvs cum poate o familie formata din 10 personae sa traisca cu acesti bani?" Da' spune si tu cum pot doi cu asa venit sa faca nu 1, nu 2, ci ZECE copii?
-------------------------------------------------
NU DONATI! NU DONATI! NU DONATI! Anuntul asta a fost pus cu copy-paste pe mai multe site-uri, e suficient sa cautati pe Google. Si-a facut cont pe 18 mai, a postat asta si nu a mai avut nici o activitate de atunci.

| Felys a răspuns:

Daca era bolnav de atatia ani si nu s-ar fi tratat nici nu cred ca ar mai fi trait, pe de alta parte a putut sa dea din fund sa faca copiii cu nemiluita, ce imi pasa mie ca sunt bolnavi daca lor nu le-a pasat si a procreeat la nesfarsit bolnavi fiind

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Cersetori escroci. Iar nick-ul ei creolina e clar. Romani nu donati bani pentru asemenea mincinosi

| Anoaica_Romeo_1968 a răspuns:

DAR calculator ai sa scrii minciunile astea... SI ai si abonament LA INTERNET

| Anoaica_Romeo_1968 a răspuns:

Apropo cum a facut sex tactu cu mata cu atatia copii prin camera,. nu ti se pare cam perversa treaba asta? Inca ceva chiar cunosc pe cineva in sabareni si nu a auzit de voi. Si ai si cont in euro
ia uzi. Eu am unu cont in lei pentru ca trebuie sa primesc banii pentru care muncesc.

| GL757W a răspuns:

Este plina aceasta tara de cazuri similare, educatia este total inexistenta la aceasta categorie de oameni, hai sa facem donatii ca vai saraci.dar cine ii pune sa faca copii pe banda rulanta? Inconstienta si lipsa de educatie duce la tragedii.Dar in schimb mergem la lautariwinking.

| Simpatic a răspuns (pentru beretu):

Tu chiar crezi ca rezolvi ceva cu armurariu in cazul unui virus crunt cum este virusul hepatic C?
Cu regim si armurariu dupa ani de zile reusesti sa vindeci steatoza.
Nu este rau sfatul tau dar din pacate nu da mare randament.
Oricum hepatoprotectoarele sunt un must have pentru orice tip de boala a ficatului deci si pentru hepatitele virale.

| mudokins78 a răspuns:

Când bagi penisul in vagin, ca bărbat, te opreşti brusc si spui-Ajunge!
suntem bolnavi, avem deja 2 copii...
Da ei ce fac?
Hai să ne'o tragem acu! Mai încolo om vedea noi.
Lasă că ne ajută oamenii de bine, proştii care nu își dau seama că noi ne futam în draci...
Ha ha! Ia uite!, ti-am dat şi ţie hepatitã.
Asta e, hai să mai turnăm un copil si la urma pui la fiert doi cartofi si fă şi o mămăligă... Că mîine trebuie să turnam alt copil.

Acolo să staţi până vin eu să vă ajut!
Handicapaților!

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru mudokins78):

Tu chiar crezi in minciunile unor indieni?

| mudokins78 a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Sigur ca nu!
doar i-mi aratam indignarea!

| 223kkk a răspuns (pentru Anoaica_Romeo_1968):

Știu pe cineva dintr-o situație asemănătoare.Din familiei foarte săracă și fără posibilitatea de a face ceva pentru copii lor.
Toți copii sunt normali și mai bine educați decât cei care au avut strictul necesar și unii din frații mari câstiga aici în România 150 de milioane pe luna și ii merge mintea toți sunt oameni de încredere. De ce vorbești tu dacă nu cunoști situația nu poți tăcea dracu din gura? Ești în stare sa vorbești despre existenta cuiva? Dacă sa existe sau nu? Cine te crezi Dumnezeu?

| LoveSleep a răspuns:

Toata lumea a sarit cu "Nu donati, romani!", de parca ar fi donat cineva oricum.

| nukeyly a răspuns:

Ce poveste wow, sigur Michael Jackson sau Vlad Tepes poate dona 500.000 euro cu contract :
sa vedem contabil pe ce se cheltuie suma, responsabil?, mai apar copilasi draguti, si daca 1 euro merge pe alcool tigari pacanele sau prenandez la punga, sa fie toti 10+2 dusi in padurea spanzuratilor a lui Liviu Rebreanu.

| nukeyly a răspuns:

Buna ziua! Va scriu acest mesaj disperat, de pe telefonul meu cu disc(model Alienware m17 R3_link: https://www.emag.ro/search/alienware/sort-pricedesc ) nelegat la internet(vecinul are wifi fara parola da nu-i acasa si curent am luat de pe un stalp ca nu-l pazea nimeni.

Ma numesc Uzi Ciresica Mercedes am o cunostita care sufereSte de noua hepatita in placi k2w-covrig-19, ajutati-o, eu voi intermedia donatiile resposabil, contul este ABC-ABC-LA PESCUIT-6354-URGENT-ASTEPT-6667, va rog mult sunt disperat sa ajut responsabil cunostita nu are multi copiii doar 66(deci multe alocatiii) si stau-toti-in-gramedE intr-un iglu mic de lut fara usa termopan situat langa palatul neterminat cu 3581 de camere cu lift individual(sa moara dusmanii), cu 3582 de turnulete aurite si 13 etaje pe 8 randuri neparalele dar perpendiculare vazute de la rasarit conform reguliii lui Pitagora cand era treaz.
ps: donatiile neserioase(sub 6 cifre) se vor refuza si returna.

FUNDAL RECOMANDAT:
Chris Rea - The Road To Hell
https://www.youtube.com/watch?v=bYTuPbZwMOM

| felixf a răspuns:

NU stiu daca mai este de actualitate acest post, dar mama mea la 74 de ani a scapat de hepatita C cu medicamnetul numit Harvoni. se face sub supraveghere medicala, ai nevoie de un medic care sa stie de el, se ia cu reteta si mama de cand a terminat tratamentul se simte foarte bine. Daca vrei detalii contacteaza-ma