| Dan a întrebat:

Cati dintre voi ati dona suma de 10 lei pe luna la Crucea Rosie? Putem face acest gest nobil pentru a veni in slujba celor saraci.
Eu am inceput sa donez. Voi?

Răspuns Câştigător
| smaranta a răspuns:

Nu, n-am stiut ca se poate. Spune-ne si cum se procedeaza.

56 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu

Răspuns utilizator avertizat
| Remus13 a răspuns:

Cum procedez?

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Zicea cineva ca nu ajung unde trebuie...
nu stiu ce sa zic... da chiar daca este asa, cel de sus vede... pana la urma gestu` conteaza... si, nu, nu am donat ca nu stiu cum...

| ceco a răspuns:

Un sfat...nu donati banii bisericilor ca asta e cea mai mare prostie din banii pe donatii popa isi face plinul la bmw X6 sau isi ia un pistol ca sa se apere de babutele care vin la biserica

| liliacALB a răspuns:

Strict din punctul meu de vedere, nu se merita. In primul rand pentru ca nu sunt profesionisti. Manualul lor de CR nu e actualizat la protocoalele actuale ale medicinii de urgenta, contine multe greseli. E limpede ca dl Dan are un interes aici. As putea sa va recomand ONG-ul din care fac parte (tot in domeniul Search and Rescue), dar nu o fac. Va las pe voi sa hotarati unde e cel mai bine sa donati banii vostri, daca tot vreti sa o faceti. In singur indemn: Cautati intotdeauna profesionistii!

| sTeFaN. a răspuns:

Sunt falit fratesad nici bani de buzunar nu mai am..si vrei sa mai dau si la Cruca Rosie?crying

| pypa007 a răspuns:

Io donez in fie care luna cat 20 lei lunar

| CamiiBăă a răspuns:

Eu am donat happy

| spiritul a răspuns:

Crucia mamii ei de limba

| maya_7683 a răspuns:

Am donat de mai multe ori bani pentru Crucea Rosie si o sa donez in continuare cu multa placere.Consider ca e necesar sa ii ajutam si pe cei mai nevoiasi decit noi.Pentru mine personal 10 lei nu inseamna mult, insa sunt oameni pentru care aceasta suma inseamna enorm.Asa ca,... daca fiecare face un mic efort si doneaza o mica suma, nu poate decit sa aduca o raza de lumina in sufletul unui om necajit.

| Ciprian271 a răspuns:

Nu. dar cand merg la ei le mai dau bacsis.

| lily09 a răspuns:

Pai primadata aratami un om care a fost ajutat de crucea rosie...si apoi am sa donez si 20 de lei ...pentru ca deocamdata banii merg la barosani si pe noi ne bifeaza ei cu cate o cruce rosie... uite si asta mi-a mai bagat un leu in buzunar...pffffff

| Mamamare a răspuns:

Si parintii mei doneaza bani...la noi vin oamneii pe strada si cine doreste doneaza bani.cine nu nu...parintii mei mai doneaza si ei.big grin

| dacia63 a răspuns:

Sant de acord sa donez la Crucea Rosie, dati-mi detaliile pentru a putea face donatiile lunare

| restroccck a răspuns:

Da si eu am inceput happy

| cosmingcc a răspuns:

Si 10 lei pe luna de la oameni x cu macar 1mil din 23 ar insemna 10 mil de lei noi. waw. nu ar fi frumos pentru romania?

| iulian2260 a răspuns:

Sa le dea guvernantii.

| tomita2011tomi a răspuns:

Domnul Dan, nu cumva aceste conturi sunt ale dv? si bani ai folositi in scopuri personale? de intimidat nu ma intimidezi cu fapte de bine. incearca si nu mai lua bani de la copilasi astia naivi de pe net. lasa pe cei auorizati sa-si faca treaba.nu aici pe seitu asta.Multumesc si sper ca m-am facut inteleasa.

| diego82 a răspuns:

Crucea Rosie da dovada de transparenta? Adica exista posibilitatea sa vedem unde se duc banii nostri. Pentru ca pomeni s-au tot facut de la revolutie pana in prezent si uite unde am ajuns...sa iti doresti sa pleci cu orice pret din tara asta (eu unul asa vreau).

| diego82 a răspuns:

Uite si cine conduce Crucea Rosie Vrancea :))
http://www.ziaruldeiasi.ro/local/focsani/razbunarea-trecutului~niq6k

| suparatul09 a răspuns:

Sunt falit

| navodari a răspuns:

Statu ce face

| MihaiBagacean a răspuns:

Eu as dona doar ca mama nu vrea sa imi dea alocatiastraight face

| AndreiX_4039 a răspuns:

Noi te lasam pe tine`e tongue laughing sa donezi in continuare :*