| UNICEF a întrebat:

Ce poti face cu 10, 22 sau 32 de lei? Raspunde la aceasta intrebare si doneaza oricare din aceste sume pana pe 31 august la UNICEF in campania "Lupta pentru viata" http://malaria.sustineunicef.ro/doneaza
Va rugam sa raspundeti cu toata seriozitatea impusa de nobletea acestei cauzei umanitare.

114 răspunsuri:
| ÐaÍÍÍa a răspuns:

Le poti dona saracilorwinking

| crinacondrat a răspuns:

Cu 10 lei donezi un tratament pentru malarie. Cu 22 lei donezi o plasa pentru tantari. Cu 32 lei donezi un test, 1 plasă de țânțari și un tratament.

| Bishop a răspuns:

Cu 22 de lei pot sa imi cumpar un Marker Montana 94

| VladM15 a răspuns:

1poti sa le donezi la famiile care nu au venit
2poti sa iti iei o luna paine (exista paine la 1 leu)
3sa le iei medicamente bolnavilor

| meretzalexandru162 a răspuns:

Da eu chiar asi avea mias lua o pereche de sosete crying.

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Eu vreau sa ii donez copiilor nevoiasi. Ei au nevoie mai mult decat am eu.
Eu am tot ce am,tot ce vreau, ei nici macar glasul mamei lor nu-l au.Ii lasa prin maternitati, si nici macar nu se gandesc daca lui ii va fi bine sau nu!
Faci un lucru bun in viata!

| gyanna a răspuns:

Ia-s da unei institutii de binefacere. Problema e ca momentan sunt falita.

| dasky90 a răspuns:

Cu 32 lei poti sa iei ceva de mancare si sa o dai la saraci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu 10 lei iti iei 2 kebab-uri, cu 22 un card de memorie de 2 gb si cu 32 un cooler notebook straight face

| susenescu_7311 a răspuns:

Cu 10 lei poti sa iei 4 beri :X:X:Xhappyhappyhappy

| stangaionut a răspuns:

Cu 10,22 si 32 lei pot dona copiilor de la UNICEF

| mytzzy_8364 a răspuns:

Sa iti iei o haina sau sa ii cumperi unui copil un pantalon sau o bluza:*

| Klepto a răspuns:

Muuulta ipocrizie, vai vai, unde erau samaritenii.
Caruta cu samariteni s-a rasturnat pe TPU?
Eu o sa o spun sincer, ca asta este singura limba pe care o vorbesc.
O sa donez 10, 22 sau 33 lei unei fundatii umanitare cand o sa am destui bani.

| ahlrh a răspuns:

Să par și eu în acest subiect.
„Îi pot dona săracilor / fundației UNICEF."
Dar, ați cerut seriozitate.
Cum pe comunitate suntem și copii, eu unul mi-aș cumpăra înghețată, intrarea la ștrand, ceva folositor mie și dacă rămâni ceva bani și sunt împins/motivat să donez bani (din nou), o fac.

| Adriana_8922 a răspuns:

Da oh go on. aproape toti ati spus ca i`ati dona.cu siguranta oh go on daca nu era intrebarea pusa de UNICEF cu cerinta sa donati n`ati mai "donati nimic " oh go on... poate 10% din cei care au raspuns ar face asta dar nici atat!

Fiti sinceri!

| Șâret a răspuns:

Dacă donez o luați pe fata aia cu ochi mari de la mine de pe pagină? D:

| PredatoR a răspuns:

Da, chiar n-am ce face cu banii decat sa-i dau degeabalaughing
Cine stie in buzunarul cui ajung banii astia...

| elasexygagica a răspuns:

Hmm, mai bine imi cumpar o shaorma de banii aia love struck

| Ancutss30 a răspuns:

Toata lumea spune ca ar dona! Gresit.din 5 persoane 3 mint.Eu am sa fiu sincera:cu 10 lei cred ca mi.as lua un happymeal.-cu 22 lei mi.as lua o carte de citit.-cu 32 i.as lua mamei sau tatei un cadou.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreea14_1918 a răspuns:

Buna este foarte bine ca ai pus aceasta intrebare majoritatea adolescentilor ar spune ca ar merge la mall, o noua geanta, etc dar eu mi-am propusa inaca de acum ca atunci cand voi fi mare daca o sa am cu ce voi dona unei case de copi si poate voi infia unul ca sa ai iau de la suferinta.

| Adda27 a răspuns:

I-as dona copiilor nevoiasi ca sa se bucure si ei de ceva bun de mancare sau de niste jucariihappy

| ZyReXe a răspuns:

Cu 10 lei imi iau o punga de cereala cu 22 de lei imi iau 1 meniu Big Mac si imi si o inghetata si cu 32 lei imi iau 20 de cornuri cu ciocolata

| GaNgSty a răspuns:

Cu 10 Lei As Putea Sa Merg La Piscina.
Cu 22 Lei As Putea Sa Imi Iau Ceva Ce Imi Foloseste (Ochelari, Tricou, Sapca)
Cu 32 Lei As Putea Merge La Film.
Toti Care Ati Scris Si Nu Ati Zis Ca Donati Ati Scris Numai Lucruri Distractive Si Aproape Ineficiente La Fel Si Yo!
Dar Cu Acesti Bani Am Putea Sa Ajutam Un Copil Care El Siar Dori Doar Ceva De Mancare Sau O Hainuta Care Sa Nu Fie Rupta crying(.
Noi Avem Haine, Mancare (Util)
Net, Telefon, Ochelari, Bem Sucuri, Mancam Snacksuri (O Viata ROZ)
Ei Nu Au Nimic Din Toate Astea Doar Niste Hainute Rupte Si O Mancare Putina Si Rea.
Pe Cand Noi Mancam Cand Vrem Si Ne Dorim Majoritatea Sa Ne Imbracam De La Nike.
Iar Acesti Copii Vor Doar Niste Mancare Si Haine Purtabile Nu Ca Noi Ca Daca Ne Cade Netul Zicem Ca Dumnezeu Are Ceva Cu Noi.
Noi Avem Mult Iar Acesti Copii Aproape Ca Nu Au Deloc.
Daca Am Fii In Locul Lor Cum Ar Fii Ganditiva!?!?!?
Fiti Oameni Si Ganditiva Si La Altii Care Vor Doar De Mancare Uneori Iar Noi Vrem Doar De La Nike Tot Timpul.
Vi Se Pare Corect?
Sunteti Oameni Cu Suflet Sau Animale Fara Sentimente?
Am Donat De 2 Ori 10 Lei La Niste Saraci Si Nici Macar Nu Cerseau Erau Vai De Ei Si Nu Cereau De La Altii Si Am Mai Donat Si La Cersetorii Care Stau Pe Jos Si Cersesc Sau Incearca Sa Isi Castige Un Ban Prin Stergerea Parbrizelor Sau Impartirea Ziarelor La Semafor!
Si Am Doar 14 Ani Iar Voi Preferati Sa Mancati O Shaorma Care Dureaza 5 Minute Iar Apoi Sa Va Fie Foame Iar Si 10 Lei Sa Se Duca Pe Apa Sambetei Cand Ati Putea Sa Ii Donati Unor Copii Care Cu 10 Lei Mananca 2 Persoane De 2 Ori!
Haideti Sa Ajutam Si Acesti Copii Sa Aiba Macar Un Sfert Din Cat Avem Noi.
Atat Am Avut De Zis!

| madicutza_8155 a răspuns:

Nu prea poti face mai nimic cu acesti bani in ziua de azi ar fi prea frumos ca lumea sa daruiasca macar pe sfert acesti banii pentru copii fara ajutor sau oamenii batrani fara pic de sprijin.

| andreutza_9696 a răspuns:

Multi dintre voi ati spus ca ati dona saracilor, dar din pacate multi dintre voi daca ati avea acesti bani ia-ti cheltui intr-o clipita pe bunuri in folosul vostru. De aceea multe dintre raspunsuri nu sunt sincere, iar altele sunt chiar lipsa de respectsad

| Gizăz a răspuns:

Băi dar voi din 28 de inși n-ați realizat niciunul că e o întrebare mai mult retorică?! Jesus Christ!

| Laurik800 a răspuns:

Le pot dona la copii de pe strada sau sa cumpar mancare si o haina atat la copii cat si la adultii de pe strada. Decat sa-mi cumpar eu ceva eu mai bine dau la cei care nu au avut niciodata si nau.

| Alle15 a răspuns:

Nu stiu cum sunteti voi, da eu sunt sincera.Nu i-as dona, dar nici haine sua alte bunuri nu as da bani pe ele.I-as pastra pentru o perioada in care am sa fiu si eu saraca si poate bonlava.Si noi suntem oameni.Sunt eu de vina ca se imbonlavesc? As putea dona, dar sincer, nu ma trage inima.Asta sunt si marturisesc, mai bine asa decat sa zic ca"as da as da".I'm sorry sad