| UNICEF a întrebat:

Ce poti face cu 10, 22 sau 32 de lei? Raspunde la aceasta intrebare si doneaza oricare din aceste sume pana pe 31 august la UNICEF in campania "Lupta pentru viata" http://malaria.sustineunicef.ro/doneaza
Va rugam sa raspundeti cu toata seriozitatea impusa de nobletea acestei cauzei umanitare.

114 răspunsuri:
| CrazyGirl2 a răspuns:

Ati zis sa fiu sincera, asa ca o sa fiu sincera! eu m`as duce la toroc, sau as manca o inghatata, sau mi-as lua o carte, sau m`as duce la o prajitura cu prietenii, mi-as comanda o pizza, as merge la magazinul meu preferat de gablonturi, etc! eu am fost sincera

| BomboanaCuCaramell a răspuns:

Cu 22 de lei cumpar un pachet de tigar+o bricheta+ un pachet de guma si ramane si rest :Obatting eyelashes

| SatanaInPersoana a răspuns:

Cu toti banii astia as cumpara paine la poporul chinezlaughing

| MuresanVlad a răspuns:

Daca as avea, cu o parte as face diferite donatii, indiferent de cat de mici sau cat de mari ar fi, ca doar intentia conteaza. Apoi, s-ar putea aduna rand pe rand si sa se initieze un mic proiect care sa poate re-aduce in "vizorul" omenirii ca mai exista si altii care nu au o viata la fel de buna precum o duc majoritatea, si pentru a putea face un apel catre comunitate sa se implice mia mult in aceste actiuni, deoarece cel mai mic deget este de ajutor in asemenea campanii!

| asdfghjklmnb a răspuns:

Eu sincer am vazut reclama la tv si am dat mesaj la 879 si am donat baniwinking Dar dc ne oferim noi romanii sa ii ajutam pe africani? Dc nu ii ajutam pe cei din Romania:copii care au cancer sau leucemie?!

| Inkheart a răspuns:

Cu 10 lei iti poti cumpara o shaorma cu de toate, iar cu 3 lei ramasi il poti ajuta pe popa sa-si ia masina.

| DJRapT0r a răspuns:

PAi//Eu ca 10 lei as lua 2 Prezervative pentru mine SI pRetena mea.22 as scoateo in oras si ca 32 mi-as lua niste Bere :X

| Militaru_3279 a răspuns:

Ii poti dona unui nevoias sau copiilor saraci dar tu insati bucuria este mai mare mai ales daca esti fata si ii dai unui baiat

| Alexitator a răspuns:

Cu 10 lei pot sa i au orice de 10 lei, cu 22 lei pot sa i au orice de 22 lei si cu 32 lei pot sa i au orice de 32 lei.

| bogdanworld a răspuns:

Daca toti care vb aici ca ar dona chiar ar faceo nu ar mai exista saracie happy. discrepanta in Romania este prea mare ca cineva sa doneze. sa fim seriosi. aici daca nu ai minim 1 mil de euro nu vei avea o locuinta decenta, o masina si cu ce sa te hranesti. la noi totul este exagerat de scump pentru a supravietui, cum poti sa mai si donezi. + de asta, 99% din cei care cersesc detin vile cu 15-20 de camere prin centrul bucurestiului, la mare si la munte, dar zilnic ii vezi cersind. cunosc cersetori care de peste 10 ani fac acelasi lucru: cersesc. intre timp au mai nascut inca 2-3 copii etc. daca erau asa morti de foame de ce au nascut? sa fim seriosi. mai bine dati banii familiei voastre ca sigur exista cineva in familia fiecaruia mai sarac, mai nevoias, mai bolnav, etc.

| anamaria_4821 a răspuns:

Sa zicem ca stiu pe cineva care are un handicap la o mina.probleme cardiace,reumatice,paradentoza,ceva frati bolnavi si familie saraca, cine-i doneaza ceva? nimeeeni! pentru ca nu-i cersetor, va pup!

| DeYnN a răspuns:

Ma normal daca UNICEF a pus intrebarea normal ca dati raspunsuri de genu " donez saracilor " "cumpar tratament " "pot sa donez copiilor saraci " "cumpar haine la copii nevoiasi" Bai ziceti adevaru ca nu'i o rusine. Dar daca intrebam eu? Cred ca ziceati raspunsuri de genu " cumpar tigari " sau mai stiu eu ce

cu 10 lei cumpar o pizza ieftina big grin
cu 22 lei cumpar suveniruri din tabara big grin
cu 32 lei cumpar o pizza mare si buna happy

Sunt foarte dezamagit de unii care au zis "donez copiilor UNICEF " etc... Ziceti adevarul ca doar nu va baga la puscarie ca ati zis adevarul. Sunt foarte multumit de meDjBogdy43, PredatoR, GaNgSty si multi altii care macar au zis ce ar face INTR-ADEVAR cu banii astia. Adevarat poate unii chiar ati dona dar nu cred ca mai mult de 5% dintre cei care au raspuns vor dona

| FanPoP a răspuns:

Pai cu zece lei nafing cu 22 de lei un webkinz lilkinz si cu 32 de lei un joc pc.

| FanPoP a răspuns:

Ce unicef sunt niste mincinosi astia cica unicef

| alice043 a răspuns:

Cei ce zic ca trebuie sa donam au dreptate mai ales GaNgSty noi avem bani jucarii net etc si ei vor doar o mancare buna o jucarie si o familie iubitoare ei stau de mama focului in centre de adoptii si dorm singuri in paturile mici visand o zi in care vor fi adoptati de niste oameni buni.

| Caty5 a răspuns:

Pa

| maryantheboss1 a răspuns:

Sa mananci 3 zile cu 32 de zile

| ComatoseWine a răspuns:

Eu nu donez nimiclaughingsincer...imi iau ceva si nu donez nimic...nici daca as avea 10.000 de lei in acest moment nici daca as avea 100.000 de lei.asta e

| Leidii a răspuns:

Dai la camine de copii happy.

| AnaMariaNovany a răspuns:

Stiu,ca acum e poate prea tarziu, dar uite ce as face eu cu 10 lei:le-as cumpara paine copiilor fara un viitor, cu 22 lei as dona caselor de batrani si cu 32 de lei as da unui om de pe strada bolnav cu probleme materiala si cu sanatatea. daca mi ar mai ramane sume de bani as da la o biserica pentru renovarea acesteia, caci daca credem in dumnezeu el cu siguranta ne ajuta!

| gigel68 a răspuns:

@amy, sunt un copil fara viitor, locuiesc pe strada langa o casa de batrani, sunt bolnav si am probleme materiale. pot sa-ti dau contul meu?

| Roxylove15 a răspuns:

Ia-si dona pentru cei care chiar au nevoie intr-adevar de acei bani.

| Lexia1D a răspuns:

Mia`si lua o husa de silicon pentru telefon cu 32 lei si cu ceilalti bani imi iau gloss de buze, oja etc. laughing

| RaduManole a răspuns:

Ii pot dona

| cristina41 a răspuns:

Ii cheltun ca altceva nu ai ce sa faci

| KottakFan a răspuns (pentru Alle15):

Si atunci de ce te uiti la intrebarile de pe categoria "Cauze nobile" confused

| Alle15 a răspuns (pentru KottakFan):

Nu e problema ta ce fac eu...tongue

| danny25 a răspuns:

Cu 22 de lei imi iau tigari sa spunem asa cu 10 lei imi iau bere iar cu 32 vad eu ce mai fac dar nu-i donezwinking

| ValiNebunu a răspuns:

Poti cumpara saracilor

| Lavuu a răspuns:

Eu nu asi da acesti bani. Nu e vorba ca nu am mila de acele persoane, dar nu se stii in buzunarul cui ajung acei bani. Mai bine imi cumpar ce am eu nevoie (mancare, imbaracminte, etc.) Decat sa va dau voua bani si sa va faceti nu stiu ce palate si sa va cumparati nu stiu ce masini de zeci de milioane.