| UNICEF a întrebat:

Ce poti face cu 10, 22 sau 32 de lei? Raspunde la aceasta intrebare si doneaza oricare din aceste sume pana pe 31 august la UNICEF in campania "Lupta pentru viata" http://malaria.sustineunicef.ro/doneaza
Va rugam sa raspundeti cu toata seriozitatea impusa de nobletea acestei cauzei umanitare.

114 răspunsuri:
| EckoTM a răspuns:

De pe 10 lei mi-as lua dulcuri, de pe 22 lei mi-as lua niste manusi de bicicleta si de pe 32 lei mi-as lua o sapca

| RuxiiRawrr a răspuns:

Buna,stiu ve-ti zice ca sunt nesimtita dar asta e...Asta-i Romanicabig grin
Eu sincer nu i-as dona, mi-ascumpara o bluza, un hanorac...etc.
Dar oricum cand nu-mi mai vin hainele le dau copiilor de la tara, bunici mei au foarte multi prieteni care nu au haine...prefer sa le dau copiilor de la tarasad
Mda, in concluzie banii ii pastrez pentru alte lucruri sau ii pun la pusculita(MWHAHAHAHA)laughing

| ionitaalex1 a răspuns:

Imi cer scuze dar nu cred asa ceva...In primul rand de ce ai da anunt pe un site si nu ai merge din casa in casa pentru a ajuta acele persoane "bolnave"

| bobocel12 a răspuns:

Nu-i am inca.

| Ardelean_Dragos_1989 a răspuns:

1.Cu 10 lei as mai strange 90 si i-as dona
2.Cu 22 lei as mai nstrange 178 si i-as imparti jumate i-as dona si la fel si cealalta
3.Cu 32 de lei i-as schimba in euro si as strange pana la 1000 si i-as dona

| vangheliss99 a răspuns:

Pai cu vreo 10 lei, ii donez, cu 22 lei ii donez, iar cu 32 lei imi iau o saorma jocuri PC gasesc eu si imi ieftinelaughing))

| Alexandru_Cartus_1995 a răspuns:

Cu 10 lei - Mi-as cumpara 5 batoane de ciocolata
Cu 22 lei - Mi-as cumpara prezervative
Si cei 32 de lei- II dau lui Chuck Norris

| Dayana12345 a răspuns:

Ce pot face cu ei? Pai pot sa-mi cumpar chestii? de ce? ai ramas in urma?

| doglady a răspuns:

Ii poti dona saracilor!

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Cu 10 lei pot sa imi iau un happy meal de la mc
cu 22 lei pot sa imi iau 2 shaorma si 2 inghetate
cu 32 lei pot sa imi iau 2 reviste curs de pictura si dulciuri

| Almássy a răspuns:

Ati putea sa ii donati aici nu sa''va luati 4 beri'' sau mai stiu eu ce...

| k1NNNdeR a răspuns:

Sincer...As dona...dar nu la unicef laughing as dona sa-mi i-au GM la Metin2PvPlaughing

| adytzaPtk a răspuns:

Funda?

| Andrutza137 a răspuns:

Iii donezi copiilor saraci

| Flori_Elysa_1994 a răspuns:

Pai depinde la ce vrei sa ai folosesti poti sai folosesti prin o fapta buna... adica donandui la copii saraci fara mancare, fara haine, cu boli(etc.).

| Remus13 a răspuns:

Cu 32 de lei poti sa ajuti un om care lupta pentru viata.

| Ovioliv a răspuns:

In principiu poti sa faci ce vrei. Mai grav e daca sunt singurii 10, 22 sau 32 de lei. Astia de mai sus cred ca au facut donatii peste donatii la de cate ori le'o trecut prin mana 10, 22, 30 lei

| JickRO a răspuns:

Cersetoriii

| robby212 a răspuns:

Nu prea poti face nu stiu ce cu ei.Imi pare rau ca sunt oameni in situatia aceea, eu unul, sincer vorbind, as dona.Dar asta nu inseamna ca o sa donez tot, donez ce am de donat si restul...Sunt oameni care vor doar de mancare, iar noi ceilalti facem mofturi la haine, la mancare, la toate.Cum sa mai zis, cu 10 lei iti iei o shaorma si dupa ce o mananci iar tie foame...Mai bine donam si ne ajutam, doar asa putem creste optimismul societatii. Daca toti am fi inimosi si neam ajuta, am fi sus, foarte sus.

| IulianDornianu61 a răspuns:

Sa vad
As putea sa imi iau o sticla de Coca-Cola, 3 inghetate la 60 bani, un Lion, un burger, niste seminte, popcorn, 2 covrigi, o cafea. Funda?

| Z3R0H0uR a răspuns:

Cu 10 lei imi cumpar 5 paini si 1 kg de parizer, cu 22 de lei imi cumpar un animal mare de plus, cu 32 lei imi cumpar volumul al 3 -lea din The Vampire Diaries.

| gabygaby199 a răspuns:

Copii de 11-12 ani care vorbesc despre ce ar face ei cu banii.auziti ma lasati? duceti-va si luati-va tigari si bautura si lasati aceste acte de caritate la o parte. unii dintre voi nici nu stiti sa faceti acordurile bine gen: as lua la copii in loc de as lua copiilor, dar voi sunteti niste oameni mici care se cred oameni mari...ce face sexul in baie.of of of.oh go on

| IulianDornianu61 a răspuns:

De 10 lei cumperi 2 beri la un litru si o punga mica de seminte.
De 22 de lei cumperi 2 sticle de bere mari si 3 pungi de seminte medii.
De 32 de lei iti cumperi o sticla de bere mare, 3 pungi de seminte, si o tipla de mici. CU PLACERE. Funda?

| Mădălllinna a răspuns:

Sincer. multe poti face! happy