| UNICEF a întrebat:

Ce poti face cu 10, 22 sau 32 de lei? Raspunde la aceasta intrebare si doneaza oricare din aceste sume pana pe 31 august la UNICEF in campania "Lupta pentru viata" http://malaria.sustineunicef.ro/doneaza
Va rugam sa raspundeti cu toata seriozitatea impusa de nobletea acestei cauzei umanitare.

114 răspunsuri:
| florocirc a răspuns:

Multi dintre cei care raspund ar spune ca ar dona saracilor, dar eu nu cred ca daca ati gasi o foaie de 10 lei pe strada i `ati dona. Intr `adevar cand vad cate un om sarman nu ma lasa sufletul sa nu i dau 1 -5 lei, da ` daca de exemplu as avea 32 de lei de la parinti, probabil i `as pune deoparte. daca as castiga o suma mai mare de bani, probabil o parte din ei i `as dona. Am raspuns cu cea mai mare sinceritate.

| Narcis196 a răspuns:

Cu 10 lei imi cumpar o saorma, cu 22 ma duc la un meci si 32 imi cumpar un card de memori pentru tel!

| saidkique a răspuns:

Sincer, daca as avea de unde, as da si de 100000 de ori mai mult de atat, dar, sincer nu am de unde.

| IuliaJuly13 a răspuns:

As dona celor saraci! Lupta pentru viata! Zi de zi,atunci cand mananc,cand ma joc,cand ma uit la TV,ma gandesc la faptul ca eu am totul, iar altii nu au nimic! Un singur mesaj am avut de spus: Ajutati copiii sarmani! Lupta pentru ei!

Atat am avut de zis, sper ca am fost de folos! Multa sanatate!

| CօcσCɦɐռeℓ a răspuns:

P0ti sa le oferi o sansa copiilor orfani` big grin

Răspuns utilizator avertizat
| PredatoR a răspuns:

Sunt curios daca a donat vreunulaughing ceea ce nu cred.
Imi cumpar shaorma de totilaughing

| bYa_4672 a răspuns:

Le dau pe toti copiilor ambandonatisadsadsad

| stefan573 a răspuns:

Eu donez lool big grin cate 50 lei pe luna la unicef

| zalisa a răspuns:

Ou mai ga.

cam boring intrebare, zău.

şi eu care credeam ca ne+am lămurit în legătura cu who's gonna save the world/poor people, stuff.

but only tonight.

http://www.youtube.com/watch?v=BXpdmKELE1k

| mady2888 a răspuns:

Sincer mias invita prietenul cel mai bun la un suc:X sau ceva si restul, daca mai ramane le dau copiilor de pe stradabig grin

| Myhaela_3016 a răspuns:

Si mie mi-e mila de acesti copii.Noi avem tot ce vrem, tot ce ne dorim, ne roaga parintii cu mancare.Am fost cu o tatal meu intr-un fel de voluntariat in Africa.Si noi am adus la niste copii saraci, niste haine, mancare etc.Si i-am dat unui copil o banana si el nu stia cum sa manance si a mancat-o cu tot cu coaja,sau unj copil a primit o bomboana si a macat-o cu tot cu ambalaj.sadhappy poate va starnesc hazul, dar este groaznic daca ati va vazut cum erau imbracati, ce mancau etc. este bine sa donam la copii nevoiasi.happy

| baalial a răspuns:

Nu zic ca nu e bine sa donam, dar eu in loc sa imi iau un pachet de tigari, sa beau o halba(mi se pare cea mai buna bere la halbabig grin), sa ma duc la strand, sa ies cu prietena etc. stau sa ii donez!? Si vai cate persoane s-au gasit sa doneze! Sunt curios cati din astia care sunt de acord sa le dea saracilor au si facut-o? Da` na hai sa dam bine!

| baalial a răspuns:

Si inca ceva de ce sa donam noi care avem bani doar sa traim si nu doneaza cei care au cu adevarat mai mult decat le trebuie?

| DontHaveANamee a răspuns:

Mda.Toti de aici spun ca doneaza si ei etc. Dar nu prin vorbe ar trebui sa confirme asta, ci prin FAPTE. Asa pot sa zic si eu ca donez, si de fapt ma duc peste 5 minute sa-mi cumpar tigari.

| DenisIonut01 a răspuns:

Numa la mancare va ganditi? straight face eu as cumpara de toti bere laughing x_X

| KentON a răspuns:

Depinde...

| MacBarbie a răspuns:

OK. din cate am citit eu, majoritatea ar dona banii, de ce nu?! Intrebarea mea este cati dintre voi au facut asta?

| adrya_9388 a răspuns:

De ajuns incit sa imi inec amarul...

| Roxidd19 a răspuns:

1. cu 10 lei :M-as duce la piscina toata ziua,
cu 22 lei :Mi-asi lua inghetata si tot ce imi trebuie...
cu 32 lei : Mi-asi lua un tricou/maieu fain; x.
2. Daca asi avea prea multi bani ia-si dona.

| TheVampireDiaries a răspuns:

Eu sincer as vrea sa donez dar nu am bani. Poate voi dona si eu pentru ca mie imi este mila de acesti copii si vreau sa ii ajut! Nu trebuie sa sufere, nu merita asta sunt doar niste copii...

Răspuns utilizator avertizat
| LucaTeofil a răspuns:

32 de lei ii beau, 22 de lei ii fumez si de 10 lei imi iau inghetata cu gust de rom si sper sa me imbat

| SinKode a răspuns:

Yi poti dona

| ToxxicSmile a răspuns:

Eu pe langa bai acestia as mai pune cam 200 de lei ca sa le pot asigura tot ce au nevoie

| COOLboY a răspuns:

Eu as dona mai mult deca 32 de lei. Acestor saraci nu le este asigurata ziua de maine, uneori chiar nu este asigurata nici ora viitoare. Din nefericire, eu n-as dona pe internet, as merge la sediul UNICEF si acolo as dona. De ce? Nu poti fi sigur niciodata cand platesti pe net.

| URK a răspuns:

Mai ca era sa cred majoritatea oamenilor care au raspuns ca vor dona saracilor! Ati vazut ca este vorba de UNICEF si de o chestie importanta si acum sariti toti "sufletistii" cu gura. Eu unul mi-as lua o sticla de cola, o minge si m-as insura laughing)

| Rio4cwalk a răspuns:

Sincer? happy cu 10 de lei mi-as lua bere.
cu 22 de lei m`as duce la un film la cinema city la Braila.
cu 32 de lei ceva McDonald`s, Kfc. =)

| MeyBro a răspuns:

Am si eu o intrebare pentru voi, care suna cam asa :
Cand o sa vina ziua in care tu nu o sa ai bani nici de o paine, oare tie cine-ti va dona?
10 - Bere, cu tovarasii.
22 - Mc'
32 - mai strang 18 si iau un tricou. :]

| radumuntean a răspuns:

Multe beri.