| UNICEF a întrebat:

Ce poti face cu 10, 22 sau 32 de lei? Raspunde la aceasta intrebare si doneaza oricare din aceste sume pana pe 31 august la UNICEF in campania "Lupta pentru viata" http://malaria.sustineunicef.ro/doneaza
Va rugam sa raspundeti cu toata seriozitatea impusa de nobletea acestei cauzei umanitare.

114 răspunsuri:
| COOLboY a răspuns:

Eu as dona mai mult deca 32 de lei. Acestor saraci nu le este asigurata ziua de maine, uneori chiar nu este asigurata nici ora viitoare. Din nefericire, eu n-as dona pe internet, as merge la sediul UNICEF si acolo as dona. De ce? Nu poti fi sigur niciodata cand platesti pe net.

| IulianDornianu61 a răspuns:

Sa vad
As putea sa imi iau o sticla de Coca-Cola, 3 inghetate la 60 bani, un Lion, un burger, niste seminte, popcorn, 2 covrigi, o cafea. Funda?

| IulianDornianu61 a răspuns:

De 10 lei cumperi 2 beri la un litru si o punga mica de seminte.
De 22 de lei cumperi 2 sticle de bere mari si 3 pungi de seminte medii.
De 32 de lei iti cumperi o sticla de bere mare, 3 pungi de seminte, si o tipla de mici. CU PLACERE. Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| DontHaveANamee a răspuns:

Mda.Toti de aici spun ca doneaza si ei etc. Dar nu prin vorbe ar trebui sa confirme asta, ci prin FAPTE. Asa pot sa zic si eu ca donez, si de fapt ma duc peste 5 minute sa-mi cumpar tigari.

| bogdanworld a răspuns:

Daca toti care vb aici ca ar dona chiar ar faceo nu ar mai exista saracie happy. discrepanta in Romania este prea mare ca cineva sa doneze. sa fim seriosi. aici daca nu ai minim 1 mil de euro nu vei avea o locuinta decenta, o masina si cu ce sa te hranesti. la noi totul este exagerat de scump pentru a supravietui, cum poti sa mai si donezi. + de asta, 99% din cei care cersesc detin vile cu 15-20 de camere prin centrul bucurestiului, la mare si la munte, dar zilnic ii vezi cersind. cunosc cersetori care de peste 10 ani fac acelasi lucru: cersesc. intre timp au mai nascut inca 2-3 copii etc. daca erau asa morti de foame de ce au nascut? sa fim seriosi. mai bine dati banii familiei voastre ca sigur exista cineva in familia fiecaruia mai sarac, mai nevoias, mai bolnav, etc.

| saidkique a răspuns:

Sincer, daca as avea de unde, as da si de 100000 de ori mai mult de atat, dar, sincer nu am de unde.

Răspuns utilizator avertizat
| CrazyGirl2 a răspuns:

Ati zis sa fiu sincera, asa ca o sa fiu sincera! eu m`as duce la toroc, sau as manca o inghatata, sau mi-as lua o carte, sau m`as duce la o prajitura cu prietenii, mi-as comanda o pizza, as merge la magazinul meu preferat de gablonturi, etc! eu am fost sincera

| RaduManole a răspuns:

Ii pot dona

| TheVampireDiaries a răspuns:

Eu sincer as vrea sa donez dar nu am bani. Poate voi dona si eu pentru ca mie imi este mila de acesti copii si vreau sa ii ajut! Nu trebuie sa sufere, nu merita asta sunt doar niste copii...

| vangheliss99 a răspuns:

Pai cu vreo 10 lei, ii donez, cu 22 lei ii donez, iar cu 32 lei imi iau o saorma jocuri PC gasesc eu si imi ieftinelaughing))

| Roxidd19 a răspuns:

1. cu 10 lei :M-as duce la piscina toata ziua,
cu 22 lei :Mi-asi lua inghetata si tot ce imi trebuie...
cu 32 lei : Mi-asi lua un tricou/maieu fain; x.
2. Daca asi avea prea multi bani ia-si dona.

| Ancutss30 a răspuns:

Toata lumea spune ca ar dona! Gresit.din 5 persoane 3 mint.Eu am sa fiu sincera:cu 10 lei cred ca mi.as lua un happymeal.-cu 22 lei mi.as lua o carte de citit.-cu 32 i.as lua mamei sau tatei un cadou.

| stefan573 a răspuns:

Eu donez lool big grin cate 50 lei pe luna la unicef

| RuxiiRawrr a răspuns:

Buna,stiu ve-ti zice ca sunt nesimtita dar asta e...Asta-i Romanicabig grin
Eu sincer nu i-as dona, mi-ascumpara o bluza, un hanorac...etc.
Dar oricum cand nu-mi mai vin hainele le dau copiilor de la tara, bunici mei au foarte multi prieteni care nu au haine...prefer sa le dau copiilor de la tarasad
Mda, in concluzie banii ii pastrez pentru alte lucruri sau ii pun la pusculita(MWHAHAHAHA)laughing

| Dayana12345 a răspuns:

Ce pot face cu ei? Pai pot sa-mi cumpar chestii? de ce? ai ramas in urma?

| Rio4cwalk a răspuns:

Sincer? happy cu 10 de lei mi-as lua bere.
cu 22 de lei m`as duce la un film la cinema city la Braila.
cu 32 de lei ceva McDonald`s, Kfc. =)

| asdfghjklmnb a răspuns:

Eu sincer am vazut reclama la tv si am dat mesaj la 879 si am donat baniwinking Dar dc ne oferim noi romanii sa ii ajutam pe africani? Dc nu ii ajutam pe cei din Romania:copii care au cancer sau leucemie?!

| EckoTM a răspuns:

De pe 10 lei mi-as lua dulcuri, de pe 22 lei mi-as lua niste manusi de bicicleta si de pe 32 lei mi-as lua o sapca

| Caty5 a răspuns:

Pa

| LucaTeofil a răspuns:

32 de lei ii beau, 22 de lei ii fumez si de 10 lei imi iau inghetata cu gust de rom si sper sa me imbat

| Narcis196 a răspuns:

Cu 10 lei imi cumpar o saorma, cu 22 ma duc la un meci si 32 imi cumpar un card de memori pentru tel!

| ÐaÍÍÍa a răspuns:

Le poti dona saracilorwinking

| Alexitator a răspuns:

Cu 10 lei pot sa i au orice de 10 lei, cu 22 lei pot sa i au orice de 22 lei si cu 32 lei pot sa i au orice de 32 lei.

| k1NNNdeR a răspuns:

Sincer...As dona...dar nu la unicef laughing as dona sa-mi i-au GM la Metin2PvPlaughing

| MuresanVlad a răspuns:

Daca as avea, cu o parte as face diferite donatii, indiferent de cat de mici sau cat de mari ar fi, ca doar intentia conteaza. Apoi, s-ar putea aduna rand pe rand si sa se initieze un mic proiect care sa poate re-aduce in "vizorul" omenirii ca mai exista si altii care nu au o viata la fel de buna precum o duc majoritatea, si pentru a putea face un apel catre comunitate sa se implice mia mult in aceste actiuni, deoarece cel mai mic deget este de ajutor in asemenea campanii!

| IuliaJuly13 a răspuns:

As dona celor saraci! Lupta pentru viata! Zi de zi,atunci cand mananc,cand ma joc,cand ma uit la TV,ma gandesc la faptul ca eu am totul, iar altii nu au nimic! Un singur mesaj am avut de spus: Ajutati copiii sarmani! Lupta pentru ei!

Atat am avut de zis, sper ca am fost de folos! Multa sanatate!

| bobocel12 a răspuns:

Nu-i am inca.