| UNICEF a întrebat:

Ce poti face cu 10, 22 sau 32 de lei? Raspunde la aceasta intrebare si doneaza oricare din aceste sume pana pe 31 august la UNICEF in campania "Lupta pentru viata" http://malaria.sustineunicef.ro/doneaza
Va rugam sa raspundeti cu toata seriozitatea impusa de nobletea acestei cauzei umanitare.

114 răspunsuri:
| adytzaPtk a răspuns:

Funda?

| Andrutza137 a răspuns:

Iii donezi copiilor saraci

| Inkheart a răspuns:

Cu 10 lei iti poti cumpara o shaorma cu de toate, iar cu 3 lei ramasi il poti ajuta pe popa sa-si ia masina.

| KentON a răspuns:

Depinde...

| baalial a răspuns:

Nu zic ca nu e bine sa donam, dar eu in loc sa imi iau un pachet de tigari, sa beau o halba(mi se pare cea mai buna bere la halbabig grin), sa ma duc la strand, sa ies cu prietena etc. stau sa ii donez!? Si vai cate persoane s-au gasit sa doneze! Sunt curios cati din astia care sunt de acord sa le dea saracilor au si facut-o? Da` na hai sa dam bine!

| baalial a răspuns:

Si inca ceva de ce sa donam noi care avem bani doar sa traim si nu doneaza cei care au cu adevarat mai mult decat le trebuie?

| gabygaby199 a răspuns:

Copii de 11-12 ani care vorbesc despre ce ar face ei cu banii.auziti ma lasati? duceti-va si luati-va tigari si bautura si lasati aceste acte de caritate la o parte. unii dintre voi nici nu stiti sa faceti acordurile bine gen: as lua la copii in loc de as lua copiilor, dar voi sunteti niste oameni mici care se cred oameni mari...ce face sexul in baie.of of of.oh go on

| MeyBro a răspuns:

Am si eu o intrebare pentru voi, care suna cam asa :
Cand o sa vina ziua in care tu nu o sa ai bani nici de o paine, oare tie cine-ti va dona?
10 - Bere, cu tovarasii.
22 - Mc'
32 - mai strang 18 si iau un tricou. :]

| FanPoP a răspuns:

Pai cu zece lei nafing cu 22 de lei un webkinz lilkinz si cu 32 de lei un joc pc.

| FanPoP a răspuns:

Ce unicef sunt niste mincinosi astia cica unicef

Răspuns utilizator avertizat
| BomboanaCuCaramell a răspuns:

Cu 22 de lei cumpar un pachet de tigar+o bricheta+ un pachet de guma si ramane si rest :Obatting eyelashes

| doglady a răspuns:

Ii poti dona saracilor!

| ToxxicSmile a răspuns:

Eu pe langa bai acestia as mai pune cam 200 de lei ca sa le pot asigura tot ce au nevoie

| Adda27 a răspuns:

I-as dona copiilor nevoiasi ca sa se bucure si ei de ceva bun de mancare sau de niste jucariihappy

| AnaMariaNovany a răspuns:

Stiu,ca acum e poate prea tarziu, dar uite ce as face eu cu 10 lei:le-as cumpara paine copiilor fara un viitor, cu 22 lei as dona caselor de batrani si cu 32 de lei as da unui om de pe strada bolnav cu probleme materiala si cu sanatatea. daca mi ar mai ramane sume de bani as da la o biserica pentru renovarea acesteia, caci daca credem in dumnezeu el cu siguranta ne ajuta!

| DeYnN a răspuns:

Ma normal daca UNICEF a pus intrebarea normal ca dati raspunsuri de genu " donez saracilor " "cumpar tratament " "pot sa donez copiilor saraci " "cumpar haine la copii nevoiasi" Bai ziceti adevaru ca nu'i o rusine. Dar daca intrebam eu? Cred ca ziceati raspunsuri de genu " cumpar tigari " sau mai stiu eu ce

cu 10 lei cumpar o pizza ieftina big grin
cu 22 lei cumpar suveniruri din tabara big grin
cu 32 lei cumpar o pizza mare si buna happy

Sunt foarte dezamagit de unii care au zis "donez copiilor UNICEF " etc... Ziceti adevarul ca doar nu va baga la puscarie ca ati zis adevarul. Sunt foarte multumit de meDjBogdy43, PredatoR, GaNgSty si multi altii care macar au zis ce ar face INTR-ADEVAR cu banii astia. Adevarat poate unii chiar ati dona dar nu cred ca mai mult de 5% dintre cei care au raspuns vor dona

| florocirc a răspuns:

Multi dintre cei care raspund ar spune ca ar dona saracilor, dar eu nu cred ca daca ati gasi o foaie de 10 lei pe strada i `ati dona. Intr `adevar cand vad cate un om sarman nu ma lasa sufletul sa nu i dau 1 -5 lei, da ` daca de exemplu as avea 32 de lei de la parinti, probabil i `as pune deoparte. daca as castiga o suma mai mare de bani, probabil o parte din ei i `as dona. Am raspuns cu cea mai mare sinceritate.

| JickRO a răspuns:

Cersetoriii

| maryantheboss1 a răspuns:

Sa mananci 3 zile cu 32 de zile

| ValiNebunu a răspuns:

Poti cumpara saracilor

| Lavuu a răspuns:

Eu nu asi da acesti bani. Nu e vorba ca nu am mila de acele persoane, dar nu se stii in buzunarul cui ajung acei bani. Mai bine imi cumpar ce am eu nevoie (mancare, imbaracminte, etc.) Decat sa va dau voua bani si sa va faceti nu stiu ce palate si sa va cumparati nu stiu ce masini de zeci de milioane.

| cristina41 a răspuns:

Ii cheltun ca altceva nu ai ce sa faci

| MacBarbie a răspuns:

OK. din cate am citit eu, majoritatea ar dona banii, de ce nu?! Intrebarea mea este cati dintre voi au facut asta?

| URK a răspuns:

Mai ca era sa cred majoritatea oamenilor care au raspuns ca vor dona saracilor! Ati vazut ca este vorba de UNICEF si de o chestie importanta si acum sariti toti "sufletistii" cu gura. Eu unul mi-as lua o sticla de cola, o minge si m-as insura laughing)

| Lexia1D a răspuns:

Mia`si lua o husa de silicon pentru telefon cu 32 lei si cu ceilalti bani imi iau gloss de buze, oja etc. laughing

| ionitaalex1 a răspuns:

Imi cer scuze dar nu cred asa ceva...In primul rand de ce ai da anunt pe un site si nu ai merge din casa in casa pentru a ajuta acele persoane "bolnave"

| adrya_9388 a răspuns:

De ajuns incit sa imi inec amarul...

| radumuntean a răspuns:

Multe beri.

| mady2888 a răspuns:

Sincer mias invita prietenul cel mai bun la un suc:X sau ceva si restul, daca mai ramane le dau copiilor de pe stradabig grin