| UNICEF a întrebat:

Ce poti face cu 10, 22 sau 32 de lei? Raspunde la aceasta intrebare si doneaza oricare din aceste sume pana pe 31 august la UNICEF in campania "Lupta pentru viata" http://malaria.sustineunicef.ro/doneaza
Va rugam sa raspundeti cu toata seriozitatea impusa de nobletea acestei cauzei umanitare.

114 răspunsuri:
| danny25 a răspuns:

Cu 22 de lei imi iau tigari sa spunem asa cu 10 lei imi iau bere iar cu 32 vad eu ce mai fac dar nu-i donezwinking

| CօcσCɦɐռeℓ a răspuns:

P0ti sa le oferi o sansa copiilor orfani` big grin

| SinKode a răspuns:

Yi poti dona

| andreutza_9696 a răspuns:

Multi dintre voi ati spus ca ati dona saracilor, dar din pacate multi dintre voi daca ati avea acesti bani ia-ti cheltui intr-o clipita pe bunuri in folosul vostru. De aceea multe dintre raspunsuri nu sunt sincere, iar altele sunt chiar lipsa de respectsad

| meretzalexandru162 a răspuns:

Da eu chiar asi avea mias lua o pereche de sosete crying.

| Militaru_3279 a răspuns:

Ii poti dona unui nevoias sau copiilor saraci dar tu insati bucuria este mai mare mai ales daca esti fata si ii dai unui baiat

| Roxylove15 a răspuns:

Ia-si dona pentru cei care chiar au nevoie intr-adevar de acei bani.

| Andreea14_1918 a răspuns:

Buna este foarte bine ca ai pus aceasta intrebare majoritatea adolescentilor ar spune ca ar merge la mall, o noua geanta, etc dar eu mi-am propusa inaca de acum ca atunci cand voi fi mare daca o sa am cu ce voi dona unei case de copi si poate voi infia unul ca sa ai iau de la suferinta.

| Myhaela_3016 a răspuns:

Si mie mi-e mila de acesti copii.Noi avem tot ce vrem, tot ce ne dorim, ne roaga parintii cu mancare.Am fost cu o tatal meu intr-un fel de voluntariat in Africa.Si noi am adus la niste copii saraci, niste haine, mancare etc.Si i-am dat unui copil o banana si el nu stia cum sa manance si a mancat-o cu tot cu coaja,sau unj copil a primit o bomboana si a macat-o cu tot cu ambalaj.sadhappy poate va starnesc hazul, dar este groaznic daca ati va vazut cum erau imbracati, ce mancau etc. este bine sa donam la copii nevoiasi.happy

| SatanaInPersoana a răspuns:

Cu toti banii astia as cumpara paine la poporul chinezlaughing

| alice043 a răspuns:

Cei ce zic ca trebuie sa donam au dreptate mai ales GaNgSty noi avem bani jucarii net etc si ei vor doar o mancare buna o jucarie si o familie iubitoare ei stau de mama focului in centre de adoptii si dorm singuri in paturile mici visand o zi in care vor fi adoptati de niste oameni buni.

| Ardelean_Dragos_1989 a răspuns:

1.Cu 10 lei as mai strange 90 si i-as dona
2.Cu 22 lei as mai nstrange 178 si i-as imparti jumate i-as dona si la fel si cealalta
3.Cu 32 de lei i-as schimba in euro si as strange pana la 1000 si i-as dona

| susenescu_7311 a răspuns:

Cu 10 lei poti sa iei 4 beri :X:X:Xhappyhappyhappy

| Alexandru_Cartus_1995 a răspuns:

Cu 10 lei - Mi-as cumpara 5 batoane de ciocolata
Cu 22 lei - Mi-as cumpara prezervative
Si cei 32 de lei- II dau lui Chuck Norris

| Leidii a răspuns:

Dai la camine de copii happy.

| anamaria_4821 a răspuns:

Sa zicem ca stiu pe cineva care are un handicap la o mina.probleme cardiace,reumatice,paradentoza,ceva frati bolnavi si familie saraca, cine-i doneaza ceva? nimeeeni! pentru ca nu-i cersetor, va pup!

| Flori_Elysa_1994 a răspuns:

Pai depinde la ce vrei sa ai folosesti poti sai folosesti prin o fapta buna... adica donandui la copii saraci fara mancare, fara haine, cu boli(etc.).

| gyanna a răspuns:

Ia-s da unei institutii de binefacere. Problema e ca momentan sunt falita.

| Ovioliv a răspuns:

In principiu poti sa faci ce vrei. Mai grav e daca sunt singurii 10, 22 sau 32 de lei. Astia de mai sus cred ca au facut donatii peste donatii la de cate ori le'o trecut prin mana 10, 22, 30 lei

| crinacondrat a răspuns:

Cu 10 lei donezi un tratament pentru malarie. Cu 22 lei donezi o plasa pentru tantari. Cu 32 lei donezi un test, 1 plasă de țânțari și un tratament.

| madicutza_8155 a răspuns:

Nu prea poti face mai nimic cu acesti bani in ziua de azi ar fi prea frumos ca lumea sa daruiasca macar pe sfert acesti banii pentru copii fara ajutor sau oamenii batrani fara pic de sprijin.

| bYa_4672 a răspuns:

Le dau pe toti copiilor ambandonatisadsadsad