| MiraJane a întrebat:

Acum vizionez Avatar Legenda lui Aang, dar dupa dupa ce voi termina asta, am auzit ca exista si Legenda lui Korra. Despre ce este? Korra este de fapt Katara? Aang deja a murit sau va avea copii cu Katara? Vreau despre tot!

Răspuns Câştigător
| I04n4 a răspuns:

Sall! Da exista si "The Legend of Korra". Este despre urmatoarea generatie, adica urmatorul avatar, Korra. Ea face parte din tribul apei si poate stapanii toate elementele, mai putin aerul, asa ca fiul lui Aang, Tenzin, este nevoit sa o antreneze asa ca ea decide sa mearga in oras pentru a putea invata stapanirea aerului, ajunsa in oras are parte de multe alte aventuri, unele amuzante, altele periculoase.
Aici il gasesti online: http://www.deseneanimeonline.ro/category/avatar-legend-of-korra/

| Televiziune a răspuns (pentru I04n4):

So prostie zici acolo Aang na murit

| razvantvtv22 a răspuns (pentru Televiziune):

Aang a murit impreuna cu Sokka si Katara si restul KORRA este avatarul intr-adevar si eu m-am mirat ca Aang era de fapt Tenzin dar nu era...

4 răspunsuri:
| neca a răspuns:

Aang a murit si sa reincarnat in noul avatar care se numeste korra. povestea are loc intr-o era mai apropiata de anoastra (au masini si tehnologie si chesti), da aang are copii, katara inca traieste.

(nu te astepta sa semene cu the last airbender pentru ca legend of korra nu incearca sa fie the last airbender)

| Televiziune a răspuns:

Anag