| TpuMarius a întrebat:

Vreau sa va intreb ce legatura are korra din avatar:the legend of korra si katara sau aang.
Dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Avatar:legenda lui Korra este continuarea serialului Avatar:legenda lui Aang. Korra este noul avatar care urmeaza dupa Aang.

| TpuMarius explică (pentru anonim_4396):

Dar cum a ajuns korra avatar, pentru ca aang nu a murit, daca imi zici asta iti dau funda.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai, Aang a murit iar Korra este urmatorul avatar deoarece nu pot fi 2 avatari in aceeasi viata. Poate ai inteles tu gresit.

| Vendetta47 a răspuns:

Stiu ca e cam tarziu dar cand un Avatar moare se reincarneaza in altul.Au fost sute poate chiar mii de Avatari dar in desene ii arata doar pe Kora si Aang.Intr-un episod mai arata cativa.

| AnonimSs a răspuns:

Din cate stiu eu katara si ang sunt bunici lui korra