| Nyya a întrebat:

As dori niste anime in care personajul principal sa fie fata si la inceput sa creada ca e normala da sa aiba in acelasi timp niste instincte ucigase si...pana la urma...sa ucida(sau nu).Sa fie si ceva poveste de dragoste pe acolo

6 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Pai cam pe astea le stiu.
Akame ga Kill
Angel Beats
Date a Live
Hai to Gensou no Grimgar
Higurashi
High School of the dead
Gigoku Shoujo, cu toate ca fata nu are instincte ucigase, ci ea este cea care duce oamenii in iad, dar tot e interesant
Mirai Nikki
Pupa
School Days
Sper ca ti-am fost de folos.

| Nyya explică (pentru Mayhem666):

Am auzit de Pupa, poti sa-l descrii te roog(daca l-ai vazut)

| Mayhem666 a răspuns (pentru Nyya):

Da, l-am vazut. Nu prea e mare chestie de descris, din moment ce are doar 4 minute pe episod, dar mie mi s-a parut destul de interesant. E vorba despre o fata, care are o abilitate sa se transforme intr-o bestie uriasa insetata de sange, si omoara oameni si ii mananca, si la fel face si cu fratele ei mai mare, dar nu stiu din ce motiv, el nu moare, pentru ca are intr-un fel puterea de a se regenera si de a reveni la viata. Nu prea mai stiu ce sa descriu, ca sa intelegi mai bine, poti sa te uiti la el, nu cred ca iti ia mai mult de o ora sa vezi tot sezonul.

| Nyya explică (pentru Mayhem666):

Ms

| Mayhem666 a răspuns (pentru Nyya):

N-ai pentru ce.

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Cam tot ce s-a spus s-a spus, mai ramane doar Elfen Lied, desi ea nu e normala.