| BlueBroom a întrebat:

Care e personajul vostru preferat din Naruto si de ce?

Răspuns Câştigător
| Minato1 a răspuns:

Minato Namikaze pentru ca si-a dat viata pentru familia lui si pentru sat si nu a renuntat niciodata cand a avut vreun obstacol. Este idolul meu si asa va ramane.

22 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

În primul rând vreau să spun că "Naruto" este un anime senzațional care merită văzut.
Însă, nu pot spune că am un personaj preferat, am mai multe. Îmi plac toate personajele în mod egal, dar cred că Naruto, personajul principal, are ceva special. Ceva ce nu multe personaje au.
Poate "crede-mă" e acel cuvânt care chiar m-a făcut să cred în el. E doar un personaj, ştiu, dar am încredere în el că va schimba sufletul multor persoane.
Nu renunță niciodată, şi mereu îşi apără prietenii chiar dacă asta înseamnă că poate muri oricând.
Acel suflet al lui, mă uimește.
Niciodată nu se dă bătut, continuă până când obține ceea ce-şi dorește.
Chiar dacă nu l-a putut salva pe Sasuke de întuneric, a schimbat multe persoane. De exemplu Gaara.
La început el era un monstru, doar un monstru. Însă de când s-a luptat cu Naruto, s-a schimbat.
Acum a devenit Kazekage, are un suflet enorm; ba chiar iubește și este iubit de toţi.
Incredibil, nu?
Naruto este acel personaj care cucerește pe toți. Chiar astăzi aveam o neînțelegere cu o colegă despre personajele din Naruto. Ea îl preferă pe Sasuke, pentru că are acea latură de fraier (oh, e doar părerea mea), este fără suflet, răzbunător, e frumos, dar nu e nimic special la el. E doar un personaj care caută numai putere; renunță la toate legăturile pe care le-a legat până atunci doar pentru mult mai multă putere, e chiar neinteresant.
Pe când Naruto, e opusul său.
Sunt două personaje diferite, ambii fără părinți, singuri. Ceea ce îi diferă, este că Sasuke a avut mereu parte de atenție, pe când Naruto nu.
Am rămas la concluzia că Naruto este personajul meu preferat, şi mereu va fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaara e personajul meu preferat. E de prisos sa adaug de ce.

| stark47 a răspuns:

Mie cel mai mult imi place orochimaru.era genial cu ninjutshurile care le facea.erau atat de ciudate.+avea o aura cand aparea in scena

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Toate personajele au un rol important, si toate sunt personajele mele preferate. Cel pe care l-am apreciat cel mai mult a fost Orochimaru. O putere extrem de mare, si un potential de nemasurat. Nici 9 cozi, in Bijuu nu ar fi putut sa il ucida.

| Okami23 a răspuns:

Sasuke e puternic, razbunator, frumos si nu e la fel de patetic ca naruto

| Narcisk a răspuns (pentru Okami23):

Patetic esti tu happy uitete atent la Naruto il poate bate Sasuke acum? Stapaneste vulpea 100% + ca ii revine si cealalta jumatate din putere a si inca ceva nu poate folosi iluzi pe el, amaterasu nici nu il atinge la ce viteza are chidori e mult mai slab decat rasengan + ca are rasen shuriken si bomba bestiei cu cozi zici ca Susan'o il protejeaza? la nesfarsit nu cosuma multa chakra naruto o are din plin si inca ceva NARUTO VA DEVENI EREMITUL CELOR 7 CAI! asa ca sasuke e ca un gandac pe langa el... urmareste seria mai atent si uitete ca nu rezolvi nimic cu razbunarea...a si frumusetea ce crezi ca daca sakura nu il place pe naruto nu e frumos pur si simplu ma scarbit comentariul tau trebuie sa zici ca "Sasuke e puternic, razbunator, frumos" nu ca naruto e patetic se vede ca nu ai inteles nimic din anime.Sayonara

| Okami23 a răspuns (pentru Narcisk):

Fiecare are propiul preferat, nu trebuie sa imi placa neaparat personajul pozitiv, cele negative sunt mai interesante

| Okami23 a răspuns:

O sa rescriu raspunsul, am mai multi preferati

rock lee- optimismul lui si chestia ca nu a renuntat niciodata chiar daca nu putea sa faca ninjutsu
shikamaru- destept si lenes, un foarte bun strateg
kakashi- de ce? motivele sunt clare
itachi- ce a facut pentru sasuke
tsunade- e una dintre putinele personaje feminine din anime care chiar stiu sa se lupte
temari- la fel ca si tsunade
si bineinteles sasuke si deidara

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Naruto...

| AxXeL1124 a răspuns:

Naruto pentru ca are stilul lui de a iesi in evidenta.

| Victor7boy a răspuns:

Hm.....personajul meu preferat din naruto este Naruto.Eu nu consider ca naruto e patetic, eu il consider ca pe un adevarat erou.El chiar merita titlulu de Hokage.A salvat satul de milioane de ori si a dat tot ce a putut pentru a-si apara camarazii.Naruto e un om, personaj, din care noi putem invatata ceva.....Sasuke e doar un razbunator care cauta putere, atata tot.Nu ii pasa de nimeni.
Sper ca te-am ajutat. Funda?

| HonneOnna a răspuns:

Pain(Nagato) pentru ca e foarte puternic, foarte rece si, desi a avut probleme in tinerete, el a reusit cat de cat sa le reziste.A fost un personaj cu impact mare asuprea anime. ului si nu as fi vrut ca el sa fi murit, dar asta este

| Arikirinmotoka a răspuns:

Al meu e Naruto.
Imi place pentru ca are curaj si iese mereu in evidenta...

| OtakuForever a răspuns:

Eu am 2, iar acestia sunt: Naruto si Sasuke. Chiar mi-e greu sa aleg unul dintre ei 2. Pentru ca amandoi au ajuns aproape de acelasi nivel. Sunt sigura ca cand va intra Sasuke in razboi va arata cat de mult a crescut in pureri si cand il va vedea pe Naruto se va intoarcre pe calea cea buna.
Pa pa!

| AnneSweet a răspuns:

Hinata pentru ca a incercat sa il salveze pe Naruto luptandu-se cu Pain

| mirelutza21 a răspuns:

Cred ca intrebarea ta trebuia sa sune ceva de genul"Care va place mai mult:Naruto ori Sasuke?"laughingpentru ca observ ca in majoritatea raspunsurile doar numele celor 2 apar.E drept, sunt cele mai iubite personaje din serie, dar eu consider ca nici celelate personaje nu ar trebui neglijate...De asemenea si mie imi place foarte mult de Naruto si de Sasuke(sunt printre personajele mele preferate), dar un personaj din Naruto cu care eu ma identific si il admir deoarece mereu ma surpind actiunile sale este Shikamaru.Este absolut genial, dar in acelasi timp....foarte lenes!laughing pe langa asta si el tine foarte mult la prietenii lui aproape in aceeasi masura incat sa-si dea viata pentru ei la fel ca si Naruto(daca va amintiti episodul in care pleaca sa-l salveze pe Sasuke si el conduce echipa ca si chuunin)happy P.s":Mi-a placut prea mult intrebarea incat sa nu dau un raspunslove struck

| MJ4everkingofpop a răspuns:

Mie imi place Sasuke pentru ca este puternic si dragut...nu vreau neaparat sa fie Hokage dar as vrea sa se intoarca in Konoha.Imi place si de Naruto pentru ca este amuzant uneori, dar cel mai mult il apreciez pe Sasuke.

| cetateanuturmentatkrysty a răspuns:

Sasuke pentru ca este asa de rece si puternic

| SnowMc a răspuns:

Desi personajele favorite de majoritatea oamenilor sunt Naruto,Sasuke, Madara, Itachi si asa mai departe, personajul meu preferat este Kakashi, mi se pare foarte interesant trecutul sau si faptul ca este misterios in privinta lui, el fiind absolut deprimat de ce ii s-a intamplat celui mai bun prieten al sau, Obito. Dupa parerea mea este un ninja foarte puternic, dar un profesor si mai bun (poate cel mai bun, ca dovada Naruto, Sasuke si chiar Sakura sunt niste ninja puternici). Atunci cand Pein a atacat Konoha, Kakashi s-a luptat cu el pentru a apara satul, am fost distrus cand am vazut ca l-a omorat pe Kakashi, pentru mine din acel moment anime-ul nu a mai fost asa cum era inainte... Insa m-am bucurat nespus cand am vazut ca toti cei omorati de Pein au fost reinviati. Nu este cel mai puternic din acest anime dar mie imi place felul lui de a fi si, de asemenea este idolul meu.
Asta nu inseamna ca nu imi plac si alte personaje cum ar fi: Naruto, poate pentru ca el nu se da batut niciodata, iar "dragostea" pe care o are pentru cel mai bun prieten al lui( prima persoana care s-a apropiat atat de mult de el ) Sasuke, pe mine cel putin ma copleseste, chiar daca Sasuke a plecat din proprie vointa. Sa nu uitam totusi ca el si-a sacrificat viata ca un adevarat erou pentru satul sau si pentru oamenii la care tinea.
Sai, chiar daca acest personaj nu este aproape de loc pe lista de preferinte a fanilor, pe mine cel putin povestea lui Sai m-a impresionat, imi pare foarte rau totusi faptul ca el isi pierduse toate sentimentele si ca a ramas fara ele pana cand i-a cunoscut pe Naruto si Sakura.
Personaje care imi plac dar totusi eu nu cunosc multe lucruri despre ele: Hashirama Senju, Minato, Rikudou Sennin.

| AsasinulTacut a răspuns:

Personajul meu preferat e Naruto, pentru ca eu consider ca da dovada de niste fapte pe care unii dintre noi nu le intelegem, el isi apara prietenii cu pretul vietii si tine la ei si isi doreste pacea, ceea ce e greu de obtinut, dar incearca si cred ca o sa reuseasca pana la urma asta insemnand sa schimbe unele persoane, cum ar fi Sasuke care a lasat tot (adevaratii prieteni) pentru a-si hrani ura sa fata de lume si a distruge tot in calea lui. Dupa mine e ca o lectie de viata : sa urmam calea lui Naruto si nu pe cea a lui Sasuke, si sa ajutam la randul nostru pe altii care gandesc la fel ca Sasuke. Sper ca unii m-au inteles, iar cei ce nu inteleg poate intr-o zi o sa inteleaga. Bafta!

| euuuuuuuuuu001 a răspuns:

Naruto si Sasuke. Naruo este foarte hotarat sa aduca pacea si sa i ajute pe toti avand un caracter de invingatordupa parerea mea.sasuke insa are un scop precis razbunarea iar pentru ea face totul.Lui Naruto ii va fi greu sa l convinga sa renunte.

| catalina1234567890123456780013345678901234567 a răspuns:

Gaara Son este personajul meu preferat
El ne-a demonstrat ca prin vointa si putere poti schimba multe
Si tot el ne-a aratat ca singuratatea distruge.
Imi place la el ca sa perfectionat cu ajutorul lui Naruto