| Ilarionus a întrebat:

Cine ar castiga dintre deidara si jiraya? argumente de ce

Răspuns Câştigător
| Cristian2003 a răspuns:

Cum zic mereu sa le vedem abilitatile:
Deidara este un ninja foarte puternic si un artist genial si mai si stapaneste un kekkei genkai explosion release si stapaneste acel jutsu incredibil in care creaza o papusa gigantica si atunci cand explodeaza peste tot se imprastie bombe microscopice care atunci cand cineva sau ceva le invaleaza bombele explodeaza in interiorul lor si ii distrug
jiraya este la fel un ninja foarte puternic si stapaneste rasengan foarte bine mai aresi jutsuri de foc destul de puternice si mai si este un eremit, dar poate invoca multe broaste gigantice
Dupa parerea mea Jiraya este mai puternic pentru ca lui Deidara ii ia destul de mult sa creeze acea papusa gigantica si in timpul in care o creaza Jiraya poate sa-l atace cu rasengan
Sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| Cristian2003 a răspuns:

Apropo de ce mi-ai refuzat cererea de prietenie?

| maychanges a răspuns:

Jiraya.Doar e sanin