| Ilarionus a întrebat:

Cine ar castiga dintre jiraya si tsunade? argumente de ce

Răspuns Câştigător
| Cristian2003 a răspuns:

E destul de greu de spus pentru ca amandoi sunt foarte puternici:
Tsunade are o forta incredibila si mai este si femeie si stapaneste acel jutsu care vindeca ranile dar le si regenereaza, dar daca foloseste acest jutsu isi scurteaza viata, dar poate si sa-si puna chakra in maini si in picioare si atunci se face foarte puternica, iar Jiraya este un eremit stapaneste rasengan si jutsuri de foc foarte puternice si ambi pot invoca dar cred ca invocarile lui Jiraya sunt mai puternice nu doar ca broastele sunt foarte puternice, dar sunt si foarte multe si invocare lui Tsunade e acel melc care are abilitati de vindecare si poate scuipa acid, dar tot invocarile lui Jiraya sunt mai puternice si in afara ca Jiraya are si forta mare cand este in modul eremit cred ca Jiraya este mai puternic, dar si tsunade este foarte puternica
Sper ca te-am ajutat

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orochimaru.

| Cristian2003 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poftim?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cristian2003):

Era o glumă...

| Cristian2003 a răspuns:

Multumesc pentru funda

| PikaPiku a răspuns:

Cred ca Jiraya ar castiga lupta, desi am impresia uneori ca inca nu am vazut tot ce poate Tsunade, si desigur, daca inca ar mai fi fost in viata, probabil si Jiraya ne-ar fi uimit si cu alte tehnici.
Din punct de vedere al fortei as tinde sa spun ca ambii se afla la egalitate, poate cu un procent mai mult pentru Tsunade, fiindca stim ca s-a pus accent pe forta acesteia in repetate randuri. Ambii pot folosi invocarea si inclin sa cred ca la aceasta categorie Jiraya ar iesi invingator, Gamabunta fiind mult mai mobil decat Katsuyu, putand de asemenea sa foloseasca si acea sabie. Si ar mai putea fi si faptul ca Jiraya poate invoca mai multe broaste, toate bazandu-se pe atac, in timp ce descompunerea lui Katsuyu functioneaza (din cate stiu eu) pentru vindecarea mai multor persoane sau pentru comunicare.
In afara de tehnicile de vindecare si regenerare ale lui Tsunade + forta sa, nu gasesc alte tehnici rasunatoare, in timp ce in mana lui Jiraya stau cateva tehnici deosebite: Rasengan, Stilul Eremit, Coama leului salbatic, acea inchisoare a broastei in care a fost prins Itachi daca mai ti minte si a scapat cu ajutorul tehnicii Amaterasu, bombele de ulei si mai sunt.
Castigator: Jiraya

| Cristian2003 a răspuns (pentru PikaPiku):

Ti-am vazut contul de TPU, ti l-ai facut de curand?

| PikaPiku a răspuns (pentru Cristian2003):

Da, cam tarziu raspunsul meu, dar abia ma obisnuiesc cu lucrurile pe aici.

| Ilarionus explică:

Da