| Missperfect a întrebat:

Cine s-a nascut primul oul sau gaina? argumentati! fundita

Răspuns Câştigător
| Razer_2493 a răspuns:

Este o intrebare fara raspuns daca spui ca gaina pai si gaina de unde a iesit din ou si oul de unde a iesit! funda te rog! tongue

10 răspunsuri:
| Cosmin3D a răspuns:

Oul(pentru ca din el ies puii,gaina e mama lor, deci e mai batrana)

P.s:Cred ca ai vrut sa intrebi cine a fost mai intai, nu?winking

| crismany a răspuns:

Raspunsul corect razer afost descoperit de mult cand Dumnezeu a creeat pamantul a pus plante animale oameni etc. raspunsul crestin ar fi gaina raspunsul stintific nu exista

| DianaDiii1761b a răspuns:

Nu are cum nici unul pentru ca din ou a iesit si gaina. deci ne referim daca zicem oul si la gaina intr-un fel laughing

| BulinutzaMov_6486 a răspuns:

Gaina pentru ca Dumnezeu a adus pe pamant mai intai gaina si cocosul si dupa aia acestia au facut oute! Ps:gaina nu se nastelaughing! Funtita?puppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyes

| ZoZoHeart a răspuns:

Gaina, logic. Pentru ca Dumnezeu a creat fiinte vii, nu oua. Si, daca era oul, cine l-ar fi clocit? Asa ca, Dumnezeu a creat o fiinta vie, numita gaina. Apoi a facut un ou si tot asa.

| Barbiiie95 a răspuns:

Gaina,D-zeu cand a creat lumea a creat gaina si cocosul, pe urma acestia au facut outse. Funda?

| mona a răspuns:

Gaina...pai ou cine l-a facut, nu gaina?

| pawool a răspuns:

Pai oul, pentru ca gaina a inceput sa evolueze sa zicem de cand era o bacterie si evolutia se face din cateva generati in cateva generati iar la eu stiu cate generati un pui iese diferit adica nu diferit ca si : cu 7 ochi si chesti din astea bruste ci putin cate putin pana cand ajunge dintr-o bacterie unicelulara intr-o big mama gaina.

| Mashiro a răspuns:

Oul pentru ca din el a iesit gaina PS: gaina nu se naste

| b06dan1x7 a răspuns:

Daca Dumnezeu a vrut sa fie si un ou si o gaina? daca i-a facut pe amandoi in acelasi timp?
iar daca ar fi sa aleg ar fi oul pentru ca cred ca gaina nu ar fi putut sa faca un ou fara cocos... poate din acel ou a iesit si un cocos si o gaina.p.s mie mi s-a intamplat sa iese din un ou 2 pui.