| cookiecoco18 a întrebat:

Ce s-a nascut primul, oul sau gaina?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prima a fost gaina, din ce au descoperit niste cercetatori in urma cu mai multi ani.
P.S. Dupa tine oul se naste?

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Gaina... cine clocea oul daca nu se nastea fiinta aia?

| T0T a răspuns:

Să înțeleg că ouăle se nasc.

| Mayhem666 a răspuns:

Oul se naste? Eu stiam altfel. Prima a fost gaina. Daca as fi spus ca primul ar fi fost oul, ai fi intrebat si oul de unde a aparut? Si atunci as fi raspuns gesit, dar am spus gaina, iar acum daca ma intrebi, gaina de unde a aparut? simplu, gaina a evoluat pe parcursul a mii de ani din alta specie si tot asa (asta fiind evident o teorie destul de plauzibila).

| Sociopat a răspuns:

Oul. In el are loc evolutia.

| seth2016 a răspuns:

Primul a fost nimicul. Din nimic s-a dezvoltat un ou...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oul a fost primul.

| RokoRo a răspuns:

Prima vietuitoare care a putut fi numita "gaina" a iesit, evident, dintr-un ou. Numai ca acel ou nu era un ou de gaina. Era un ou al ultimului stramos al gainii, care nu putea fi inca numit "gaina". Undeva pe scara evolutiei intre o specie de dinozaur pitic si gaina asa cum o stim noi azi, episodul asta a avut loc. Acum ca stii care cum s-a intamplat, cred ca poti sa alegi singur ce a fost mai intai. Oul sau gaina? happy