| NeaPandele a întrebat:

Cine s-a nascut primul internautilor, oul sau gaina?

24 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Oul == Archaeopteryx făcea ouă ==

http://ro.wikipedia.org/wiki/Archaeopteryx

| sabin89 a răspuns:

Cercetatorii au gasit raspunsul, ai vazut video-urile. Acum probabil ei isi vor indrepta atentia sa afle cine a fost mai intai: oul sau raţa. Apoi: oul sau gâsca...Au mult de lucru.

| zurick a răspuns:

Oul ca dupa a devenit gaina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practic, oul nu poate face coajă fără ajutorul găinii.
Însă, cui îi pasă?

| En3Rgi a răspuns:

Oul.Deoarece gaina care face oua nu avea cum sa apara fara un ou.

| ??? a răspuns:

Pai oul a fost primul. Uite un video care spune adevarul. Videoul e in engleza, dar daca dai pe butonul "CC" de langa cel de fullscreen, poti sa selectezi subtirarea care e si in romana.
http://www.youtube.com/watch?v=1a8pI65emDE

| Lionsgate a răspuns:

Gaina e un animal, Dumnezeu o creat animalele pe toate. Gaina a fost primabig grin

| FaraSperantaSEN a răspuns:

Niciunul nu se naste... puiul de gaina eclozeaza...
Dar oul a fost primul deoarece gaina este o specie foarte indepartaat a pterodactilului ce a intrat intr-o zona toxica pentru ei si si-a schimbat structura genetica apoi a facut un ou... sau 2, 3, 4, 5, 100

| FaraSperantaSEN a răspuns:

Puiul de gaina eclozeaza nu se naste... si oul a fost primul deoarece primul ou de gaina a fost de la un pterodactil ce a mancat ceva dintr-o zona toxica pentru ei apoi a facut oua

| psica a răspuns:

Asta e la mintea cocosului laughing logic ca nu se stie, gaina e rezultatul unei specii de dinozaur, dar asta e alta poveste!winking

| OanaSiCamAtat a răspuns:

Oul...pentru ca e posibil ca gaina sa se traga din vreun dinozaur si cand acel dinozaur a facut oua din unul probabil a iesit o gaina. DECI INTAI A FOST OUL!

| Geoツ a răspuns:

Intrebarea e gresit pusa, un ou nu se poate naste, in primul rand.
In al doilea rand, probabil prima gaina din lume a fost aruncata de Dumnezeu pe Pamant, a fost luata pe arca lui Noe debarcand... undeva. laughing

| Casper003 a răspuns:

Au evoluat pana sa ajuns la gaina.

| MihàiEminèscù a răspuns:

Gaina, cred rolling on the floor)!
Asta e o intrebare la care nu putem afla raspunsul!

| titi14 a răspuns:

Pai eu am o teorie! Logic ca prima a fost gaina deoarece in biblie se zice ca au fost animalele create gandeste-te ca daca ar fi fost creat un ou cine ar fi avut grija de acel puisor in plus ia gandeste-te ca nu ar fi avut cine sa faca acel ou deci normal ca gaina a fost creatawinking! Mie nu mi se pare asa grea intrebarea asta adica sa gandim rational! bafta

| okokokokokok a răspuns:

Gaina

| ChloroPlatinicJesus a răspuns:

Raspunsul e chiar simplu.Niciunul,pentru ca gainile nu se nasc, ele eclozeaza...

| ZzzAlexandraZzz a răspuns:

Gaina......cred! straight face

| Ralukuta111BooNutA111ThA a răspuns:

Oul. pentru ca din el se face pui-ul dupa se face in gaina.lol!

| ԂǮϞiŚ a răspuns (pentru Ralukuta111BooNutA111ThA):

Si oul de unde vine? Nu tot din gaina?

| AlinaOneDirection a răspuns (pentru Ralukuta111BooNutA111ThA):

Si oul de cine a fost facut? Nu de gaina?

| MaryXxX a răspuns:

Dupa cercetarile moderne oul iar dupa cele vechi gaina laughing