| FaraSperantaSEN a întrebat:

ACEASTA NU ESTE O INTERBARE:
Eu vreau doar sa imi exprim teoria despre cine este Tobi din Anime`ul Naruto Shippuuden
Deci eu cred ca Tobi este Obito Uchiha, camaradul lui Kakasi care se crede ca a murit cand era copil in timpul unei misiuni zdrobit de o stanca(doar partea dreapta).
Ca urmare persoana de la care Kakasi are sharingan este Obito, acesta si-a dorit ca ochiul lui stang sa ii fie transplantat lui kakasi pentru ca Obito a putea " Vedea pentru kakasi"
Rin fata din echipa lui kakasi se pare ca stia jutsu medical si a putut face transplantul.
Deci teoria mea este ca Obito este Tobi deoarece el are masca doar pentru Ochiul Drept( cel stang i`a fost dat lui Kakasi)
Parul acestuia este identic cu al lui Obito
Am mai gasit o teorie cum ar fi ca Tobi este Sufletul lui Uchiha Madara Transplantat in coprul lui Obito. Dupa parerea mea este ERONAT!
Dece?: Pentru ca in episodul 321 Naruto Shippuuden Uchiha Madara este Inviat cu jutsul Invierii Lumii Impure de catre Kabuto si sunt absolut sigur ca doua corpuri nu pot imparti un singur Suflet plus faptul ca unul dintre ninja a simtit o chakra mult mai puternica la Madara decat a simtit la Tobi. si Madara a fost mirat de invierea sa si el se asteptase sa fie invit cu alta tehnica desi nu mai stiu cum se numeste:
EPISODUL CAND MADARA ESTE INVIAT este 321 exact la sfarsit

RASPUNSURILE VOASTRE AS VREA SA FIE PARERI Pro si Contra teoriei melebig grin cu argumente

1 răspuns:
| DopefLsh a răspuns:

Mă ai citit manga? Se pare că nu.Tobi este Obito. Spre dezamăgirea mea nu e acelaşi Obito, prietenos(şi aici ar merge o grămadă de adjective), cum îl ştiam toţi.Naruto îi sparge masca cu rasengan-ul şi se descoperă cine e.Pe el nu îl mai interesează de lumea asta, astfel, vrea să o distrugă.Rin a trebuit să fie omorâtă pentru că cei din satul ceţii l-au sigilat pe trei-cozi în ea, plănuind să-l scoată la iveală în sat, să distrugă tot.Acuma începe acţiunea reală în anime, aşteaptă şi o să vezi.