| HoMiE a întrebat:

ce parere aveti despre blana naturala si cea artificiala? Merita sa-si dea viata animalele pentru ca noi sa purtam haine din blana >naturala?

7 răspunsuri:
| TuningPhotoshopX a răspuns:

Cred ca cea artificiala e buna. Macar asa, animalele nu vor mai fi omorate pentru blana lor.

| TuningPhotoshopX a răspuns:

Aproro,de ce ai postat-o la Comics? Puteai sa o pui la Voluntariat/ Ecologie. Asa ca,sterge-ti intrebarea si pune-o unde trebuie, aici, la Voluntariat/ Ecologie.

| AshuraElric a răspuns:

Nu,nu se merita...dar uita-te in jur, sunt prea putini cei carora le pasa.

| secrets a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa le omoram doar ca sa fim noi imbracati bine.In plus, cea artificiala de calitate e foarte OK.Mai sunt, desigur si alte variante(lana, etc).Deci...clar NU.

| y7y7y7 a răspuns:

Normal ca nu se merita sa moara un animal sa poarte una blana lui de 2 ori si dupa aia o lasa in dulap doar asa sa arate ca isi permite sa poarte ce poarta.eu daca as avea putere as interzice fara doar si poate ca animalele sa fie omorate doar ca cei cu bani le ia blana.si faza e ca animalele nu isi dau viata ca vor sunt nemernici care le- o iau.sau cum sunt saraci elefanti omorati pentru fildesi lor...straight face nu sunt de acord sa moara nici un animal pentru nimic.nu merita nimeni sa fie sacrificat un animal pentru capriciile lui

| byacoolxx a răspuns:

Lana e facuta tot din animal
pentru ce sa modernizat lumea
ca sa omoare animalele pentru noi
NU...sa faca haine din blana artificiala

| TuningPhotoshopX a răspuns (pentru byacoolxx):

Oricum,da-o in masa de treaba ca acum exista surse de lumina artificiale, lemn artificial, piele artificiala.