| Cristian2003 a întrebat:

Imi spuneti si mie cine este cel mai puternic personal din Naruto Shippuden

Răspuns Câştigător
| Minato1 a răspuns:

Naruto s-ar spune ca ar fi cel mai puternic, dar inca nu putem sti la e apogeu vor mai ajunge puterile lui.

27 răspunsuri:
| Zenit313 a răspuns:

Cel mai puternic personaj din TOT naruto este:

1.Rikudō Sennin!
2. Uchiha Madara/Senju Hashirama

| ryuu a răspuns:

Acum depinde de persoana in parte. Unii sunt fani Naruto, altii Sasuke, altii Tobi = Obito s.a.m.d
Iar fiecare fan unui personaj o sa spuna ca personajul respectiv este cel mai puternic.
In concluzie, intrebarea nu are sens.
Urmatoare intrebare!winking

| hooligan4o a răspuns (pentru ryuu):

Naruto:Xbig grin

| hooligan4o a răspuns (pentru ryuu):

Naruto

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru ryuu):

Trebuie sa fi realist daca vrei sa aflii care e cel mai puternic personaj. Naruto de exemplu uneori trisa la unele lupte, asta nu inseamna ca este puternic, la fel si Sasuke, de fapt toti TRISEAZA! Dar dupa nivelul de putere care eu il cred momentan real cel mai puternic personaj "inexistent", care a existat este jinchurikiul Rikudou cu 10 cozi / Uciha Madara / Hashirama Senju / Minato Uciha (yondaime) sau Uciha Obito. Restul sunt niste slabanogi dupa parerea mea.

| LionelMessi10 a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Transmite-i si lui Orochimaru.Omu REINVIE.

| LionelMessi10 a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Uita-te la Naruto el are un sarpe in el si daca moare reinvie in scurt timp.Asa mi s-a spus.Si vezi ca nu esti in masura sa razi de altii daca esti intrebator.Si nu e voie pe TPU cu semne de genu asta.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru LionelMessi10):

Am vaz happy, pai bai omule cum sa nu rad laughing, cand vad asta "Transmite-i si lui Orochimaru.", zi si mie, nu e voie pe TPU cu semne d-astea? Si pitzipoancele care pune numai ::JF:FD:GAbig grin:ASD:ASF:AF:ADF:ASF:AS:SDAS:FSD:VZ:XC:. In fine, ma enervezi degeaba... si nu rad de altii... rad de cuvintele tale, deoarece au fost foarte ciudate. Nu pot intreba pe cineva care nu exista.

| LionelMessi10 a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Era o gluma. Daca ziceam sa transmiti lui Basescu sau Ponta ma intrebai de numarul lor de telefon.

| LionelMessi10 a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Apropo n-am auzit de Minato Uchiha.

| Mangustă a răspuns:

Mai uita-te odata la nume si raspunde-ti.

| Ramona000 a răspuns:

Tobi

| Never4ever a răspuns:

Naruto.

| Legend123 a răspuns:

Xender esti prost sunt ogramada de shinobii mai puternici ca sasuke pana si kabuto l-ar bate pe sasuke rau..si killer bee..naruto ii spulberahee hee

| Legend123 a răspuns:

Naruto ar fi cel mai puternic din naruto shippuden deoarece are si modul sage are si modul biju si are ogramada de tehnici care reies din rasenngan.s-ar putea spune ca si sasuke este la fel de puternic dar el are vreo 3 tehnici care reies din chidori are mangkeyou sharingan susano'o amaterasu si tehnica cu focul..ganditiva care ar invinge dintre ei 2..si pe de alta parte naruto oricum va avea rinnengan ca si nagato care face parte din clanul uzumaki si naruto este un uzumaki laughing deci va poseda rinnenganwinking va ajunge la fel ca eremitul celor 6 cai big grin

| S0nofS4tana a răspuns:

Cel mai puternic personaj din Naruto Shippuuden deocamdata este acel Madara reinviat de Kabuto.

| NaRuToSkUmPiK a răspuns:

Uite ca fac un top 5

1. Naruto(avand si mod seage sai modul biju cand se face galben)
2. Toby (cel mai puternic adversar al lui controlandul in acel episod pe pain)
3. Tsunade(avand aceaa forta incredibilalaughing
4.Sasuke(nu pre puternic naruto il invinge usor)
5. Kakasi(de cand sia descoperit monchekiuzo sharingan a devenit mult mai puternic)
DOAR O OPINIE A MEA
3.

| PrivesteCatreCer a răspuns:

Hammm.E greu de spus.Eu zic Sasuke. In tot Naruto, Sasuke ii bate aproape pe toti.

Răspuns utilizator avertizat
| missoriginalitate a răspuns:

Sasuke parerea mea

| lowraider26 a răspuns:

Cred ca ar fi egalitate intre Naruto si sasuke...happy

| IuliaRoxana a răspuns:

Naruto

| Zulzon a răspuns:

In afara de Eremitul celor Sase cai si cei doi fii ai sai care ies din discutie, avem trei optiuni.
1. Uchiha Madara, cel mai puternic membru Uchicha care a existat vreodata, primul care a trezit Mangekyou Sharingan si care a capatat atat Eternal Mangekyou Sharingan dar si Rinnegan si care a si infiintat Konoha.
2.Hashirama Senju, care a fondat Konoha alaturi de Madara si a fost ales primul Hokage. Prin simplul fapt ca el a reusit sa il invinga pe Madara in lupta de la valea sfarsitului nu mai are rost sa mentionez toate puterile sale desavarsite.
3.Hiruzen Sarutobi, care daca stau si ma gandesc ar fi alegerea mea. Este numit si,, Profesorul" deoarece cei trei studenti ai sai sunt cei 3 sannin care au reusit sa ii dea probleme marelui Hanzo in lupta: Jiraiya, care a fost un toad sage; Tsunade cea mai buna ninja de medicina care a existat vreodata si a pus practic bazele acestei ramuri a ninjutus; Orochimaru, snake sage care a perfectionat jutsu de reincarnare a a celui de-al doilea Hokage si nici nu ma mai chinui sa mai spun ce altele. Mai departe cu Sarutobi, supranumit si "The God of all Shinobi", al treilea Hokage avea o putere formidabila in tineretea sa si se spunea ca stapanea toate tehnicile care exista, in afara de tehnicile secrete si de kekkei genkai desigur. Imaginati-va daca a reusit sa il infranga pe Orochimaru la aproape 70 de ani, adevarat l-a pretul vietii, cum era in tinerete?
Raspuns final pentru mine: Hiruzen Sarutobi.

| livishor13 a răspuns:

Madara

| Vlad_Mihai_1999 a răspuns:

Cel mai puternic este rikudo sennin, dar inca nu l-au aratat

| Xender21 a răspuns:

Sasuke este mai puternic doar ca el cand avea o batalie tot venea madara sau astia.