| anonim_4396 a întrebat:

Voi la ce va-ti uitat prima data la naruto shippuden sau la filmele cu naruto shippuden? si puteti plsss sa imi spuneti care e diferenta dintre fimele cu naruto shippuden si serialul naruto shippuden? mersi:*

Răspuns Câştigător
| wizopo2 a răspuns:

Eu prima data a vazut naruto la tv, apoi dupa vreo 2 ani cand s-a scos am inceput sa il urmaresc pe net pana la episodul 155, dupa plecarea lui Sasuke la Orochimaru. Apoi dintr-o intamplare neasteptata cand cautam urmatorul episod din Naruto amk dat peste Naruto Shippuden din greseala fix la episodul 155. Auzisesm de Naruto Shippuden de mult timp si stiam cam cum arata fiecare dar nu m-am uitat. Am urmarit ca nebunu lupta lui Naruto cu Pain, apoi am trecut la episoadele urmatoare pana le-am ajuns la zi. Apoi am inceput sa ma uit separat la mai multe serioi de episoade, primele, alea cu transformarea lui Naruto in 4 cozi, cu Sora, cu moartea lui Jiraiya si Itachi. Eh, mi-am amintit ca inainte sa incep sa ma uit de-a intregul, am mai vazut 2-3 parti din episoade, dar si primul film din Naruto Shippuden cu Shion in care aceasta prevedea ca Naruto va muri. Nu a fost asa si Naruto a invins folosind un nou tip de Rasengan specific filmelor. Si acum sa iti raspund la intrebarea, legatura mare nu prea au filmele cu episoadele, prin simplul fapt ca nu influenteaza cu nimic anime-ul. In fiecare film, Naruto intalneste cate o fata cu care nu se mai vede niciodata, doarece filmele sunt ca niste fillere adica nu se afla pe firul narativ dorit de Kishimoto ( cel care face Naruto). Deci actiunea din film are scop de degajare de la episoadele curente. Sa revin... deci Naruto intalneste in fiecare film cate o fata, face cate un nou Rasengan( desigur pe care nu-l foloseste in anime ) si castiga avand un final fericit. Dar in filmul 4 din shippuden, finalul e putin cam sec, deoarece, Naruto nu-si mai aminteste nimic din ce s-a intamplat, tocmai pentru ca fanii sa nu speculeze de ce Naruto nu stie de tatal sau. Daca ai ajuns sa citesti pana aici, eu ma bucur mult ca ti-am atras curiozitatea si daca mai ai alte nelamuriri, dai un reply big grin

| anonim_4396 explică (pentru wizopo2):

Iti multumesc pentru raspunsul tau! tongue

2 răspunsuri:
| bogdan_7896 a răspuns:

In filmele cu naruto shippuden, naruto moare dar in seriale devine din ce in ce mai puternic