| PumpkinDoll a întrebat:

Vreau niste anime-uri shonen jump, dar lungi
in afara de:
Bleach
Naruto(Si shipuden)
Fairy Tail
YuYuHakusho
HunterxHunter
RurouniKenshin
FlameOfRekka
KatekyoHitmanReborn
OnePiece
DragonBall
Toriko
FullMetalAlchemistBrotherhood
InuYasha

Răspuns Câştigător
| damnedwolf a răspuns:

Rave master 50+ ep este facut de cel ce a facut fairy tail caracterele si povestea sunt oare cum asemanatoare
d gray man 100+
yu-gi-oh 100+
ranma 1/2 100+
urusei yatsura 100+
kiba 50
soul eater50
zettai karen children 50
blood+ 50
kingdom 2sez 50+ ep
code geass 2 sez 50 ep
zatch bell 100+
sword art online 2 sez 100 ep
si mai sunt multe

3 răspunsuri:
| Lykan a răspuns:

Gintama este printre cele mai bune animeuri shoenen veodata create

| PumpkinDoll explică (pentru Lykan):

Ai putea sa-mi faci un mic rezumat? Din ce am auzit si vazut prin grupuri pe Facebook, cica doar parodiaza alte anime-uri

| Lykan a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Nu neaparat, are glume despre alte animeuri (references) dar daca ar fi sa descriu Gintama in procente ar fi:
75% comedie
20%actiune
5% drama( de calitate, nu ieftina)
cred ca e printre singurile animeuri care m-a facut sa plang aproape la fel de mult pe cat am ras, are un inceput cam incet (primele 50 de eps sunt mai mult focusate pe comedie duap care incep sa apara scenele de lupta serioase.
In ultima vreme (ultimele sezoane ) a fost focusat pe povesti foarte serioase.Ce e foarte specific animeului Gintama este sa rupa al 4-lea zid ceea ce o face cu multa incredere si intr-un mod foarte comic.
Pe scurt nu ar trebui sa te uiti la Gintama daca:
cauti actiune, scene de lupta non-stop, romance
ar trebui sa o faci daca :
vrei comedie de cea mai inalta calitate, personaje cu personalitatii extraordinare de care esti garantat sa te atasezi
Chiar daca am spus ca nu e focusat asa de mult pe actiune cand decide sa aduca o poveste noua(care de obicei implica scene de lupta, care doresc sa mentionez ca sunt foarte bune din punct de vedere al animatiei) crede-ma o sa o iubesti atat actiunea, drama cat si personajele NEGATIVE