| MaxiValau a întrebat:

1 Salut! Am 14 ani jumate', 70kg si 1.87m (stiu ca-i prea mult pentru varsta mea). Am facut sala toata luna Septembrie, dar fara sa am un program anume (azi abdomen, maine picioare...). Acum, vreau sa ma apuc iar, dar cu un program, pe care il voi respecta mereu. Poate cineva sa-mi "faca" un program? Cate serii, si cate eforturi/ridicari pe serie sa fac?
2 Eu ridic masa de abdomen extrem de sus, aproape pe vertical. Corect este sa ma las jos, pana la 2 cm de masa, sau sa ma las pana la un unghi aproximativ de 90`. Adica daca sunt privit din lateral sa arat cv gen " L ".

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Cel mai bine pui intrebarile astea unei persoane specializate in asa ceva.
asa de pe net poti sa iti faci vraiste tot in tinehee hee

ia si tu pe la sala vezi care si de cat timp e si ia-te de el si roaga-l sa te ajute daca nu vrei trainer.
acum stiu ca exista un fel de orgoliu al barbatuluicare merge la sala in fiecare barbat ce face sala da acum nah.cand vrei ceva uiti de asa ceva tongue
sfatul meu pentru varsta ta de 14 ani e sa te lasi de sala si sa mai astepti pana in 18 pentru ca corpul tau sa fie intr-o oarecare masura mai mult dezvoltat.

1 răspuns:
| a1doru a răspuns:

La fizicul tau, mai bine te-ai apuca de baschet sau handbal.ai avea perspective frumoase.