| RAY a întrebat:

A admite un adevăr inseamna a te plange?

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu, dar foarte mulți fac această confuzie.
A spune adevărul și a te plânge sunt două chestiuni distincte.
S-a intâmplat să mă acuze cineva pentru faptul că m-aș plânge, asta pentru că relatam niște aspecte mai puțin pozitive. Eu nu făceam decât să prezint realitatea.

| TeodorescuAndrei a răspuns:

Nu. Inseamnă a recunoaște sau a constentiza un fapt real.

| RKBlue a răspuns:

A admite un adevar inseamna a recunoaste ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,de fapt asa dai dovada de curaj si nu iti spui intr-una minciuni crezand ca poti schimba ceva la situatia actuala!

| Mosotti a răspuns:

Nu. A admite inseamna ca "da, aia e si gata", deci nu il negi, nu zici "nu e ma asa, n-are cum".

| oglindasultanului a răspuns:

Celorlalti nu le convine cand tu suferi, daca iti e rau trebuie sa fie secret sa arati bine, ca ei te vor ajuta sa-ti fie mai greu.