| Vreausapot a întrebat:

A fi antisocial intr-un grup de ingamfati nu este o forma de inteligenta?
Pro si Contra

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu e forma de inteligenta, e doar incompatibilitate.
A fi natural in orice grup, apoi sa mai fii si apreciat, aia e... Implinire.
Inteligenta nu are legatura cu socializarea.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si cum anume ajunge cineva antisocial intr-un grup de ingamfati?

| Andreeush a răspuns:

Nu.

| Dalmore a răspuns:

Cred ca habar nu ai ce inseamna antisocial laughing. Un om inteligent ar fi stiut. Deci nu e.

| Celcestietot a răspuns (pentru Dalmore):

Nu mai fi rea, Iisus a spus sa ne iubim unul pe altul!

| Dalmore a răspuns (pentru Celcestietot):

Iubeste-l tu.

| TristanTzara a răspuns:

Nu.

PS: E cel mai decent răspuns pe care o să-l primeștiwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru TristanTzara):

OK, atunci hai tu cu o alternativa mai buna!
Sa presupunem ca esti inconjurat de :cocalari, smecherasi, care toata ziua te iau cu manele, faze ce boss,"sukares", "soy", umbla numa in haine de firma dar n-au 1 leu in buzunar. Sau in cealalta parte a teberei : persoane care au crescut intr-un mediu ideal, realizati in viata, seriosi, au crescut intr-o societate buna alaturi de prieteni familie, au joburi bune, is respectati familisti etc
Si uite vine grupul 3 : Cei care nu incap in niciunul in cele 2 grupuri.
Care au avut dificultati in viata de mici, nimanu-i nu-i pasa de ei, daca sunt diferiti is marginalizati de ambele grupuri, insa gandesc Diferit, nu mai bine sau mai rau ci DIFERIT. Initial pornind cu neutralitate in viata, insa scarbit de cele vazute, respingerea de societate cauzand sentiment de ura/dispret fata de toti
toate astea te imping sa Devii antisocial

| TristanTzara a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu zic că nu e o soluție bună; doar că n-are nicio legqătură cu inteligența. Apropo, ai ratat răspunsurile mai puțin decente care au rost șterse laughing
NoTurbinaNoGood, mi se pare ca a răspuns foarte bine.