| Calinizvoru a întrebat:

A foat oare universul dintodeauna un haos iar omul a creat ordinea la nivel psihic? Ca tot vad oameni care zic ca dumnezeu a creat ordine in univers, dar nu oare oamenii au creat ordinea aceasta la nivel mental?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Universul a avut un inceput =big bang, iar omul nu a facut nici o ordine in univers, ordinea s-a facut prin legii ale fizici https://drive.google.com/......k4QTA/view

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Calinizvoru):

De ce ai pus intrebarea daca stii deja raspunsul?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Calinizvoru):

Omule mintea noastra nu a creat nici un univers

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Calinizvoru):

Ai sub 15 ani?

Răspuns utilizator avertizat
| SG1995 a răspuns (pentru Calinizvoru):

Inteligenta nu am invatat-o nu e o forma de comportament sa o inveti, mai degraba e un instinct care sub aprenta unor anumite circumstante s-a dezvoltat.

| SG1995 a răspuns:

Ba da, nu exista ordine/dezordine, noi am inventat aceste concepte.