| anonim_4396 a întrebat:

Oare cu cat cunosti mai multa stiinta devi mai ateu sau crestin?

primii oameni de stiinta au vrut sa descopere planurile lui dumnezeu nu au contrazis vreodata existenta unui zeu

51 la suta din oamenii de stinta cred ca cineva a creat universul o divinitate

9 răspunsuri:
| Pantera2012 a răspuns:

Salut Raymusic eu cand citesc articole despre Stiinta imi pierd cunostinta despre Dumnezeu adica nu mai imi vine nici sa imi fac cruce nici sa mai fac Rugaciuni deci ai avut dreptate poti sa imi dai si mie o funda Raymusic Plzzzz happy te rog eu frumos ca nu am nici-una

| anonim_4396 explică (pentru Pantera2012):

Vrei sa dai mai multe detalii despre intrebare?

| Prunela a răspuns:

Cu cat am crescut (si dezvoltat) cu atata am inceput sa cred mai putin in dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. acumulezi mai multe informatii despre diverse chestii care te intereseaza pe tine. atat. mereu vor ramane intrebarile:pe ce se-ntinde, ce-a fost inainte daca e clar ca era o particula, e ceva si mai mare decat Universul, cum poate rezulta un gand din combinatie de electricitate cu materie si alte cateva? asa ca asta cu eu sunt ateu din cauza ca am facut cunostinta cu stiinta e fix o bagatela.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cei aia bagateala?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O inventie a aluia care o spune. cred sincer asta oricat vei incerca tu sa-mi demonsrezi cu teoria evolutiei si alte argumente. sunt lipsuri si pauze foarte mari in teoria asta ca sa fie acceptata 100%. nu o neg absolut deloc, imi place stiinta, mai exact sunt in limba dupa stiinta, dar nu e corect sa zici ca stiinta l-a anulat pe Dumnezeu.

| mrscry1 a răspuns:

Depinde din ce unghi privesti situatia.pentru ca se bat cap in cap stinta cu divinitatea

| mrscry1 a răspuns:

Daca esti ateu crezi in teoria cu particula vieti... daca esti crestin in dumnezeu

| anonim_4396 explică (pentru mrscry1):

Sincer pe mine m-a interesat mai mult astronomia de mic si in prezent, stiu si de evolutie dar universul ma pasioneaza mult, ca ateu nu CRED IN NIMIC observ, invat si incerc sa inteleg universul din care fac parte