Întrebare recomandată | Liviu321 a întrebat:

A fost cineva sau a locuit in Australia sau Noua Zeelanda? Mi as dori sa ma mut acolo dar am înțeles ca e foarte complicat. Cam de căți bani ai nevoie, in ce domenii au ei cel mai mult nevoie de angajați, ce părere aveți de oamenii de acolo, traiul. Îmi poate povesti cineva? Macar sa ma amăgească cu un vis frumos.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai numai un bilet de avion pana acolo e vreo 1000euro. Apoi daca nu ai niciun loc de munca asigurat normal ca mai ai nevoie de bani sa te intretii acolo ca nu ai sa dormi in gara pana iti gasesti de munca.

| KodrutZ a răspuns (pentru suntserios):

Daca e doar 1000 miine ma duc.

| KodrutZ a răspuns (pentru suntserios):

Ia vezi cit e cel mai ieftin pina la Christchurch. Eu cind aud Australia nu ma pot gindi decit la NZ. Nu de alta, dar NZ e cam "da ***" in materie de tari in care sa te cari pentru a trai linistit. CU Sydney aproape ca mi-ai dat o idee de destinatie de vacanta cindva mileniul asta...winking

| suntserios a răspuns (pentru KodrutZ):

Gasesti in jur de 1000euro pana la Wellington (doar dus, asa cum e si ala pana la Sydney)

| Liviu321 explică (pentru KodrutZ):

Ce nu îți place la NZ? Decat in RO e mai bine acolo. Dar cel mai mult as vrea Australia Sydney. Cât despre bilet știam si eu ca e 1 k euro. Eu as vrea sa stiu de că-ți bani am nevoie pentru a trai pana cand ma angajez, cât ma costa actele etc.

| KodrutZ a răspuns (pentru Liviu321):

Imi place, tocmai asta e. Am zis ca nu ma pot gindi DECIT LA, nu ca nu ma pot gindi LA. My bad, m-am exprimat alambicat.