| mazarica a întrebat:

A incercat careva sa se razbune pentru chestia asta? cine stie si i-a iesit ar putea sa dea niste idei...mersi

Răspuns Câştigător
| Mya a răspuns:

Aha...acum am inteles! dap! Am incercat, mi-a iesit, dar...nu m-a incalzit cu nimic!
Aveam vreo 17 ani, iar el era mai mare decat mine cu vreo 5ani.Era tipul care stia sa se joace cu sentimentele fetelor...si m-a cucerit si pe mine! Desigur, nu era genul care sa aiba o relatie serioasa si sa fie fidel, normal, s-a intamplat inevitabilul... dupa 3 luni, am auzit zvonuri cum ca ar mai avea o relatie in paralel...nu am crezut pana cand nu a venit tipa respectiva sa ma ameninte ca daca nu stau deoparte, va avea grija de mine. I-am povestit si lui intamplare si l-am pus sa aleaga...si ghici ce?! A ales'o pe ea...probabil fiindca eu inca nu vroiam sa fac pasul "acela". Am suferit o perioada si imi doream sa sufere de 3 x mai mult...habar nu aveam ca o sa se intample, dar mai tarziu! Dupa 7 luni...ne-am revazut, eu deja eram vindecata, dar totusi mai exista o urma de frustrare.Nu stiu cum dar s-a indragostit de mine(probabil atitudinea indiferenta pe care i-o aratam) si mi-am zis ca e momentul sa i-o platesc! I-am facut multe faze, l-am umilit si sentimentele lui era din ce in ce mai profunde...intr-o zi am pus capat, fiindca eu chiar numai simtem nimic, in afara de mila...
A trecut aproape un an, ne-am mai vazut intamplator si de atunci ma mai suna spunandu-mi ca ii e dor sa-mi auda vocea si ca nu ma poate uita!
Am realizat ca razbunarea asta mi-a adus satisfactie pe moment, apoi am suferit odata cu el! Ma simteam atat de vinovata! Nu-mi place sa stiu ca cineva sufera din vina mea.Am invatat ca roata chiar se intoarce...si fara sa facem noi ceva.

16 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ce chestie?happy Explica-ne si noua si te ajutam cu mare placerewinking

| lia a răspuns:

Daaaaaaaaa, a mai incercat multa lume sa se razbune pe persoane care postau intrebari care nu erau explicite laughing
Poate ca tu, care stii despre ce este vorba ti se pare logica intrebarea, dar eu nu stiu sa citesc gandurile tale ca sa te pot sfatui tongue
Nu mai pune rezumat la intrebare, posteaza toata intrebarea ca sa te putem ajuta. tongue

Janina
| Janina a răspuns:

Nu stim despre ce este vorba! fi mai explicita!
oricum razbunarea se zice ca nu e buna... dar de multe ori este un foarte bun leac!

| RetroX a răspuns:

Pentru chestia asta nu. Dar pentru cealaltaaa... smug

| Mya a răspuns:

Daca as sti si la ce "chestie" te referi... confused

| silvio a răspuns:

Ai visat ceva urat? avem pe TPU un specialist in descifrarea viselor, cauta-l... sper ca ti-am fost de folos... la asa intrebare...

| greg a răspuns:

Da am scos eu sabia la chestia asta... a fost greu razboiulaughing)

| sese a răspuns:

Măzărico razbuna-te pana nu mai ai ura in tine ...pe chestia aia!

| anaid a răspuns:

Sincer....nu...dar sunt de acord cu restul vreau sa stiu despre ce chestie vorbesti ca in final sa iti spun ca:"razbunarea e arma prostului".laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care "chestie"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M'ai bagat in ceata...

| mazarica explică:

S-a mai discutat despre cat de greu este sa afli ca ai fost inselat iar in prima faza ai imboldul sa te razbuni, oare chiar se merita? poate cine a trecut prin asa ceva ne poate povesti si noua cate ceva... ce a facut ca sa isi poata reveni mai repede, sau care s-a razbunat pentru ceea ce a patit a rezolvat ceva? scuze ca nu am fost explicita din prima

| mazarica explică:

Este vorba despre inselat, ce ai putea sa faci ca sa iti treaca din starea aia naspa de dupa despartire... dupa ce ai aflat ca ai fost inselata?

| mazarica explică:

Cand am scris prima intrebare tocmai citisem un topic despre inselat si razbunare si am uitat sa specifictongue

| mazarica explică:

Silvio cred ca tu ai avut un cosmar si te-ai trezit "vb " si raspunzand la o intrebare la care ulterior am fost mai explicita...somn usor la loclaughing

| mazarica explică:

Ms mult Mihaela, a trecut 1 saptamana si jumatate de cand m-am despartit de 'nesimtit' si parca mi-a cam trecut senzatia aia de a ma razbuna, cel mai mult ma oftic ca aveam planuri mari si ca mi-am pierdut 3 ani jum langa o persoana care nu merita... poate doar timpul l-am pierdut. dar si o parte din increderea in oameni. sunt constienta ca acum nu trebuie sa ii bag pe toti in aceeasi oala dar sper sa vina ziua cand o sa pot sa zic."mai bine ca s-a intamplat asa"