| virus29 a întrebat:

Salutare...cine stie care ar putea fi cauza iesirii windowsului la maxim doua zile dupa instalare si functionare foarte bine, mentionez ca am instalat doua sisteme de operare pana acum si amandoua au iesit numai pe acest calculator, ceva idei? funda si mersi.

3 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Vrei sa spui ca a picat windows-ul? Ce sistem de operare ai instalat? Explica te rog mai amanuntit cum se manifesta.
Asa, luat la modul general pot fi mai multe cauze : memoria RAM defecta, probleme la placa de baza sau la placa video.

| virus29 explică (pentru nashu40):

Am instalat windows xp sp3 si windows 7 ultimate..amandoua au picat dupa maxim 2 zile dar numai pe acest pc, pe altele care le-am instalat au mers bine....deci am imstalat windowsul, driverele de la placa de baza, functioneaza perfect si dupa ceva timp cand il pornesti apare ecranul negru cu acel scris ca si cand pica windowsul.

| K0sti a răspuns (pentru virus29):

Ai virusi! virus29! Baga o scanare!