| loredana89 a întrebat:

A luat cineva anticonceptionale desorelle?
Eu acum trebuie sa le incep

3 răspunsuri:
| gabriela_7862 a răspuns:

Eu am luat desorelle dupa ce in prealabil folosisem rigevidon. nu ti le recomand, au o concentratie foarte mare de hormoni si e m-am ingrasat foarte tare de la ele. mai bine incearca altceva. daca ti le-a recomandat medicul, atunci cere-i altceva cu concentratie minima de hormoni, gen yasmine, dar nu le lua dupa ureche! eu am folosit yasmine si am slabit si m-am mentinut, in timp ce o prietena a mea a luat si ea yasmine si s-a ingrasat...de n-o mai recunosteam. morala este: anticonceptionalele nu se iau dupa ureche!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am luat, sunt bune, eu chiar am slabit de la ele.

| sisi_1484 a răspuns:

Eu am luat marvelon 21 dar dupa 2 luni nu l-am mai gasit in farmaci, dar mi-au recomandat desorelle care le-am luat in aceasta luna dar pot spune ca am un apetit peste masura ceea ce a facut sa ma ingras 2 kg dar cel mai urat efect advers al acestor anticonceptionale a fost faptul ca inca din prima saptamena de administratie ale acestor pastile m-am umplut de cosuri pe toata fata,gat, umeri, spate iar spre sfarsitul luni eram plina pe tot corpul deoarece am continuat sa le iau pana la sfarsitul foliei.Doctorul mi-a zis sa nu le mai iau deoarece am o dereglare de hormoni datorata lor.Aceasta este experienta mea cu aceste anticonceptionale dar fiecare organism reactioneaza diferit.